Princeznu Bosanu z pohádky Tři veteráni poznávají lidé na ulici i po 40 letech. Stačí se jí podívat do očí

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Neuwirthova Vida
Zdroj: Profimedia

Když uslyšíte jméno Vida Neuwirthová, zřejmě vám to nic neřekne. Přesto se jedná o představitelku jedné z našich nejznámějších princezen. Poznáte to ve chvíli, kdy se jí podíváte do jejích hlubokých hnědých očí. Hraní se věnuje stále, film ale vyměnila za vlastní dětské loutkové divadlo.

Vida Neuwirthová už brzo oslaví kulatiny, šedesát by jí ale hádal jen málokdo. Stále je v ní totiž poznat krásná princezna Bosana ze Třech veteránů. A to i přesto, že od premiéry uplynulo už téměř 40 let.

Natáčení to tehdy bylo velmi náročné. Jeho část totiž musela strávit s dvouapůlmetrovým gumovým nosem, který měla přidělaný na obličeji.

Její láskou je dětské loutkové divadlo

Jak se svěřila deníku Blesk, herecká příležitost v pohádce pro ni bylo spíše takové povyražení. Už před Třemi veterány se totiž věnovala především loutkoherectví.

V tomto oboru pak pokračovala i nadále a k filmu si většinou jen odskočila. Malou roličku si zahrála například ve filmu Vesničko má středisková či ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne.

Věnuje se průvodcovství

Loutkoherectví se věnuje dodnes, a dokonce už přes třicet let vede vlastní divadlo pro děti. K tomu také provází turisty po židovských památkách v Praze.

Ti ji podle jejích vlastní slov stále velmi často poznávají. „Říkají, já vás odněkud znám, a přemýšlí. Pak si všimnou mých očí a většinou mě poznají,“ svěřila se magazínu Lifee.

Baví ji vnuk i golf

Kromě práce jí dělá radost také její vnuk Jáchymek. Ten sice žije s hereččiným synem a jeho manželkou ve Francii, kdykoliv má však Vida příležitost, letí za nimi na návštěvu.

Naproti tomu mladší syn, který žije v Čechách, ji pro změnu přivedl ke sportu – učí ji hrát golf. „Manžel také hraje golf, takže je rád, že jsem s tím začala,“ svěřila se na závěr magazínu.

Zdroj: Blesk, Lifee

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články