Princezna se zlatou hvězdou skrývala pod myším kožíškem nepříjemnou vyrážku i mnohem větší tajemství

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
princezna se zlatou hvezdou
Zdroj: Profimedia

Marie Kyselková je sice už bezmála tři roky po smrti, ale i tak si ji budou diváci ještě dlouhé roky pamatovat jako hlavní postavu z české pohádky Princezna se zlatou hvězdou. A to si měla herečka původně zahrát jenom drobnou vedlejší roli, nakonec se ale stala princeznou Ladou.

Pod svým myším kožíškem ale schovávala více než jenom půvabnou tvář. Diváci by si nejspíš rozhodně netipli, že byla Kyselková v době natáčení těhotná. Jak ale píše Blesk, díky šikovnému maskérovi se podařilo vše skrýt, a herečka si tak zahrála životní roli.

Miriam Hynková, která měla hrát princeznu původně, před natáčením onemocněla. Tvůrci se proto rozhodli dát šanci nádherné mladé dívce, která měla dělat pouhou komparzistku. Kyselková se díky tomu proslavila a dnes je jednou z nejslavnějších českých princezen.

Mnoho zraněných

Kyselková musela skrývat nejen těhotenství. Během natáčení se používalo na hvězdu na jejím čele lepidlo, po kterém měla podle super.cz velmi nepříjemnou vyrážku. I tak ale denně musela opakovat lepení a skrývat problém, který ji trápil. Nakonec se to ale vyplatilo.

Nebyla sama, kdo si z natáčení odnesl nějaké zdravotní problémy. Nepříjemný zážitek čekal i na představitele krále Hostivíta Františka Smolíka. Princezna Lada mu totiž v jedné ze scén hrotem své korunky málem vypíchla oko, když jí upadla při pokloně.

Josef Zíma měl zase na konci jedné rytířské scény zlomit meč. Jenomže si spletl strany a místo obroušené, která by mu nic neudělala, ho chytil za tu ostrou a pořezal se. Natáčení bylo plné zvratů a překvapení. Nakonec ale vznikla pohádka, kterou Češi dodnes milují.

200 korun za den

Kyselková tehdy dostávala během natáčení odměnu 200 korun denně. To bylo na tehdejší poměry opravdu hodně. Jak se ukázalo, v roli komparzistky by jí byla velká škoda. Dokázala, že i jako hlavní postava se umí uchytit. Později začala dostávat nabídky i na další natáčení.

Kdyby původní představitelka Hynková neonemocněla, nejspíš by se nikdy nepřišlo na to, jaký měla Kyselková talent. Nebo by se možná herečka snažila uchytit i jinde, otázkou ale je, zda by k tomu dostala příležitost. Pro ni osobně to tedy bylo vlastně velké štěstí v neštěstí.

Pohádka se pravidelně kolem Vánoc objevuje v televizi. I letos si pravděpodobně diváci budou moci připomenout výkon nejen slavné herečky, ale mnoha dalších slavných osob, které daly do příběhu o princezně s myším kožíškem celé své srdce.

Zdroj: super.cz, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články