Princezna Kate počkala s oznámením o rakovině na velikonoční prázdniny. Veškerému tlaku odolávala, aby ochránila děti

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Kate Middleton
Zdroj: Profimedia

Princezna Kate se ozvala světu. Po mnoha vtipech, spekulacích a konspiračních teoriích zveřejnila princezna natočený vzkaz prostřednictvím instagramu. Poté, co princezna potvrdila spekulace, že se potýká s rakovinou, dočkala se podpory od mnoha známých osobností. Harry a Meghan svým vyjádřením potvrdili, že vztahy v rodině jsou velmi špatné, a Kate svým načasováním dokázala, že je skvělá máma.

Viditelně unavená a pohublá princezna ve videu zveřejněném na isntagramu poděkovala za všechny zprávy s podporou, které obdržela, a také za pochopení.

Princezna žádá soukromí

„Byly to neskutečně těžké měsíce pro celou naši rodinu, ale mám fantastický lékařský tým, který se o mě stará,“ pokračuje video v pozitivním duchu.

O to větší šok pro její fanoušky a celý britský lid přišel v další části videa. Operace břicha, kterou i nadále nechce Kensingtonský palác upřesňovat, dopadla dobře a nebyly žádné známky toho, že by Kate trpěla rakovinou.

Bohužel, testy provedené po operaci ukázaly, že se o rakovinu jedná a princezně byla doporučena chemoterapie. Princezna Kate prozradila, že aktuálně začala její léčba.

Důvodem, proč se Kate odmlčela, byla potřeba zpracovat tento šok v soukromí a hlavně museli situaci nejdříve vysvětlit i dětem.

Právě děti jsou důvodem, proč s vyjádřením čekala Kate až do pátku. Dětem ve Velké Británii totiž nyní začínají velikonoční prázdniny, a tedy nebudou královské děti vystaveny dotazům spolužáků a tlaku médií.

„Stejně jako říkám dětem, jsem v pořádku. Cítím se silnější každým dalším dnem,“ povzbudila všechny princezna Kate a dodala, že doufá, že všichni pochopí, že jako rodina nyní potřebují nějaký čas, prostor a soukromí, než dokončí svou léčbu.

„Pro všechny, kteří této chorobě v jakékoliv formě čelíte, prosím, neztrácejte víru nebo naději. Nejste sami,“ dodává Kate na konci videa.

Omluvy i kritika

Princeznino prohlášení vedlo mnohé k zamyšlení nad tím, jaké dělali na její adresu vtipy.

„Takže jsme vinili ženu s rakovinou z toho, že neumí s Photoshopem, je to tak?“ napsal například jeden muž na platformu X.

Jiní se začali na sociálních sítích omlouvat a psali, že za hloupé vtipy skončí v pekle. Ale našli se i tací, kteří její počínání kritizovali.

„Takže všechny ty lži a Photoshop tu byly kvůli rakovině? Mohla to oznámit stejně jako král Karel III. a všichni by se stáhli. Bože, to je tak hloupé. Nejhorší PR tým v historii,“ napsala například jedna z kritiček.

Veškerá tato kritika by mohla být oprávněnou, kdyby Kate vždy nezdůrazňovala, že pro ni jsou děti na prvním místě. A již zmíněné načasování na velikonoční prázdniny ukazuje, jak skvělou matkou Kate je.

Byla vystavována kritice, výsměchu a neuvěřitelnému mediálnímu tlaku. Její lékařské záznamy se dokonce někteří pokusili odcizit, aby je prodali novinám. Ona ale vše ustála tak, aby to bylo co nejlepší pro její děti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený James Middleton (@jmidy)

Podpora od známých osobností

Princezně se dostalo podpory od mnoha světových osobností. Sám král Karel III., který se také potýká s rakovinou, je prý hrdý na princezninu odvahu.

„Jsi statečná a milujeme tě,“ napsala na platformě X herečka Catherine Zeta-Jones, která se narodila ve Walesu.

Herečka Rita Wilson vyjádřila obavu, zda nebyla Kate donucena, aby toto prohlášení udělala. Dodala také, že její prohlášení jistě dodá sílu dalším ženám, které procházejí léčbou.

Veřejně svou sestru podpořil i její bratr na svém instagramu, kde ke slovům podpory přiložil fotku z dětství.

„Společně jsme za ta léta zdolali spoustu hor. Tuhle jako rodina s tebou zvládneme také,“ napsal k fotce.

Se slovy podpory přispěchali i Harry a Meghan. Jejich prohlášení ale ukázalo, jak poškozené jsou vztahy v rodině. O diagnóze Kate prý neměli tušení a na rozdíl od situace s otcem, kdy Harry hned přispěchal domů, nechali Kate vzkaz přes magazín Hello!

„Kate a celé rodině přejeme zdraví. Doufáme, že se bude mít možnost léčit v klidu a soukromí,“ vzkázali manželé své příbuzné.

Zdroje: Instagram, X, Instagram Middleton, Hello!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články