Princezna Diana a Dodi Al-Fayed ožijí na obrazovkách. Tvůrci Koruny slibují citlivý přístup k jejich úmrtí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Princezna Diana
Zdroj: Profimedia

Platforma Netflix za necelý měsíc odstartuje šestou sezonu seriálu Koruna. Dostává se tak do bodu, kdy si bude vybírat mezi snahou získat více diváků díky konspiraci, nebo zůstane u pokud možno reálné linie. Každopádně tím připomene smutnou a tragickou smrt princezny lidských srdcí, Diany.

Královské rodiny byly odjakživa pro ty ostatní velkou neznámou a zároveň fascinujícím úkazem. Postupem staletí se funkce královských rodin měnila, až dospěla do bodu, kdy jsou spíše reprezentanty své země.

Rozvod ano, milenci nikoliv

A zatímco o některých královských rodinách skoro neslyšíte, o té britské se píše stále. Není se čemu divit.

Tu Harry udělá průšvih v Las Vegas, William se rozejde s Kate „čekankou“ (jak ji média jeden čas nazývala), Charles podvádí Dianu, Diana se rozhodne odejít.

Témat by bylo skoro na každý den. Poslední zmíněné však královskou rodinu zasáhlo nejvíce. Rozvod v královské rodině nepřipadal v úvahu, dokud se princ Charles (nyní již král Karel III.) nerozhodl opustit Dianu kvůli své milence.

Diana nebyla z těch, kdo se stáhli do pozadí, a dávala tak médiím velkou porci drbů. Zároveň si však svým chováním získala srdce lidu, a ne nadarmo se jí říkalo „princezna lidských srdcí“.

Ačkoliv palác dovolil rozvod, nesměli se oba bývalí manželé veřejně hlásit ke svým milencům. S Dianou jich bylo spojováno několik, ale osudovým se stal Dodi Al-Fayed.

Tragická láska

Ten byl egyptský filmový magnát, který se snažil prosadit mimo obor svého otce Mohameda Al-Fayeda. „Mou mou“, jak otec Dodimu familiárně říkal, si nejprve princezny moc nevšímal.

Později však jejich vztah přešel v lásku horlivě probíranou médii po celém světě. A právě tato honba za senzací se jim oběma nakonec stala osudnou.

Dne 31. srpna 1997 došlo k osudné honičce mezi novináři a autem, ve kterém byli Diana a Dodi. Oba svým zraněním podlehli.

Kde je pravda?

Okamžitě se vyrojila řada konspiračních teorií, že za touto nehodou stála sama královna, která se chtěla Diany zbavit, aby nedělala ostudu královské rodině.

Dodiho otec se během svého života snažil sám dohledat pravdu a jednou z jeho teorií bylo, že se na úmrtí jeho syna a princezny Diany podílely britská a francouzská tajná služba.

Úplnou pravdu se již nejspíše jen tak nedozvíme a Mohamed Al-Fayed, který zemřel 1. září 2023, se ji nedozví už nikdy.

O to více nyní fanoušci seriálu Koruna čekají, jak se Netflix popasuje se šestou sérií.

Netlix slibuje citlivost

Seriál Koruna si získal u diváků velkou oblibu a sleduje královskou rodinu od doby dětství královny Alžběty. Aktuálně se děj na konci páté série přiblížil více k novodobé historii.

Diváci se tak mohou těšit na vztah Williama a Kate v jeho počátcích a nejspíše i královskou svatbu. Než k ní však dojde, museli se tvůrci vypořádat i se smrtí Diany.

Televizní obrazovka dává prostor k otevření mnoha konspiračních teorií. Využije toho Netflix, aby přilákal k obrazovkám více diváků?

To se diváci dozví 16. listopadu, kdy šestá řada startuje. Již nyní však máme určité indicie, že se tvůrci drželi oficiálního vysvětlení.

Server BBC totiž přinesl informaci, že se seriál se smrtí princezny Diany popasuje citlivě a s ohledem na její děti Harryho a Williama. Otázkou je, co slovo „citlivě“ znamená.

Zdroje: iRozhlas, BBC, Netflixer

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články