Princezna Charlotte: Z rebelky se stala tajná zbraň monarchie. A také tatínkova holčička

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Princezna Charlotte a princ William
Zdroj: Profimedia

Princezna Charlotte je tatínkovou holčičkou a tento titul jí nejspíše zůstane, protože princ William se několikrát nechal slyšet, že na rozdíl od své manželky Kate již žádné další děti neplánuje. Roztomilá Charlotte tak zůstane jedinou princeznou v klučičím klanu.

William dává velmi často najevo, že je Charlotte jeho holčička. Proslýchá se, že kromě podobných rysů zdědila princezna po tatínkovi smysl pro humor a lásku ke sportu.

Tatínkova roztomilá holčička

Jejich velké pouto mohli vidět fanoušci královské rodiny v červnu během vojenské prohlídky, kdy si Charlotte na balkóně stoupla před tatínka, ten jí položil ruce na ramena a princezna si je ještě přitáhla.

Byl to také tatínek, koho se princezna držela, když šla poprvé do nové školy Lambrook. Když se loni vydali na Hry Commonwealthu, byl to právě princ William, který bavil svou princeznu, když už se velmi nudila. Dokonce se jí snažil opravit copánky, ale již dříve přiznal, že to není jeho parketa.

„Nikdy se nepokoušejte dělat culík. Je to hotová noční můra,“ přiznal William v roce 2019 s tím, že se culíky učil na YouTube.

A něco málo ze soukromí otce a dcery: princ William říká princezně francouzským mignonette, což lze přeložit jako roztomilá. Maminka Kate jí pak říká Lottie.

Z rebelky aristokratkou

Nutno podotknout, že z malé rebelky, která namísto mávání fanouškům vyplazovala jazyk, vyrostla doslova aristokratka. Během korunovace svého dědečka, krále Karla III., předvedla naprosto profesionální chování hodné princezny.

„Je jí teprve osm let, je náhradnicí a neočekává se, že by kdy usedla na trůn… A i tak se princezna Charlotte ukázala jako tajná zbraň královské rodiny,“ napsala americká novinářka Angela Mollardová, která se dlouhodobě královské rodině věnuje.

Novinářka neskrývala nadšení z malé princezny, která na snímcích z 8. narozenin nadchla Brity svou podobou s otcem. „Zatím si užívá dětství, ale pokud se podle očekávání ukáže, že má pracovní morálku a vyřídilku princezny Anne, spolu se stylem a elegancí její matky a babičky, královská rodina se dočká skutečného požehnání,“ dodává Mollardová.

Na princeznu podle iDNES také čeká velmi významný titul královská princezna, který aktuálně náleží princezně Anně, sestře současného panovníka. Tento titul se nedědí, ale uděluje. Následně je pak celoživotní a může ho mít pouze jeden člen královské rodiny.

A pokud by se z nějakého důvodu prince George nestal králem, tak na základě zákona z roku 2013 to bude právě Charlotte, kdo se stane královnou.

Zdroj: Lifee, Blesk, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články