Prince Jana Čenského chtěla každá žena, to jste ale ještě neviděli jeho syna. Podívejte se, jaký je to fešák

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jan Censky
Zdroj: Profimedia

Jan Čenský si srdce fanynek dobyl nejen jako pohádkový princ, ale aktuálně i jako doktor David Suchý v Ordinaci v růžové zahradě. Jeho sympatický syn Matyáš by klidně mohl jít v jeho stopách. K synovi si ale herec musel najít cestu.

Práce víc než rodina. Některé hvězdy dávají zkrátka více přednost spíš kariéře, než aby zakládaly rodinu. A když už ji mají, tak se jí často nevěnují tolik, jak by měly.

A to je i příklad herce Jana Čenského, který v pohádkách hrál dokonalého prince. V soukromém životě už takový moc nebyl.

K synovi si hledal cestu

Protože si chtěl herec splnit všechny své herecké ambice, přiznával, že pro něj práce vždycky byla na prvním místě. Proto chyběl u porodu svého syna Matyáše, nebyl na jeho maturitním plese či na promoci.

A protože chtěl, aby Matyáš nabral zkušenosti, poslal ho na zkušenou do Austrálie.

Matyáš zde nějakou dobu žil a život v cizině se mu zalíbil, takže z Austrálie odjel do Rakouska a nyní je už několik let zpět v Čechách. Podle Čenského je velmi vidět, že se z jeho syna stal jiný člověk.

Jan Čenský

Zdroj: Profimedia

Jsou si neskutečně podobní

Otec a syn si k sobě nakonec cestu našli. I když to chvilku trvalo. Sám Čenský přiznává, že syna třeba někdy měsíc neviděl, protože jezdil s černým divadlem. Prošvihl tak i část jeho dětství, a i když toho lituje, ví, že se to vrátit nedá.

Později ho naučil plavat, jezdit na lyžích i na kole. Nejvíce prý oba dva milovali, když si spolu mohli vyjet jen sami dva.
Dnes už spolu mají dobrý vztah.

Matyáš občas svého otce doprovodí do společnosti, objevili se spolu třeba v době, když Čenský křtil svoji knižní prvotinu, a všem bylo jasné, že Matyáš geny nezapře. Jsou si totiž neskutečně podobní.

Po otci zdědil i talent. I když není hercem, v umění se pohybuje. Je totiž velmi zdatný fotograf, kterému nevadí fotit i rodinné příslušníky. Dámy mají ale smůlu, protože Matyáš je už několik let šťastně zadaný.

Autor: Barbora Turková


Související články