Princ William se s rodinou stěhuje do nového sídla. Nejde o žádný velký luxus

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kralovska rodina
Zdroj: Profimedia

Princ William se svou manželkou se bude stěhovat do nového domova Adelaide Cottage. A pokud čekáte okázalost, tak vás vyvedeme z omylu. Jedná se o skromný domek se čtyřmi ložnicemi a bez bazénu. Dokonce zde nebudou ani místnosti pro personál, takže rodina bude sama.

Hlavním kritériem nového bydlení byla blízkost ke královně Alžbětě II., jejíž královská rezidence Windsdor je od Adelaide Cottage vzdálená jen pár minut chůze.

Sídlo bez personálu

Dle deníku Hello! se bude královská rodina do nově vybraného domova stěhovat během léta.

Adelaide Cottage se nachází na panství o rozloze 655 akrů. Rezidence má čtyři ložnice a je mnohem menší než zbylé dva domovy prince Williama a jeho rodiny. Jeden z nich je byt 1A v Kensingtonském paláci a druhý je Anmer Hall na Sandringham Estate.

Domov v Kensingtonském paláci má i obytné pokoje pro zaměstnance, zatímco nově zvolený domov se zaměstnanci nepočítá.

Adelaide Cottage bylo postaveno v roce 1831 jako útočiště pro manželku Williama IV., královnu Adelaide. Poté byla oblíbeným místem pro snídaně královny Viktorie.

Rezidence nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí, což je pro Williamovu rodinu velkou výhodou. Mohou se tedy nastěhovat co nejdříve.

Blízko k babičce

Adelaide Cottage je blízko k sídlu královny Alžbety II., což bylo hlavním požadavkem rodiny. Královna Windsor za své oficiální sídlo a domov označila letos v březnu.

„Královna kolem sebe potřebuje lidi, jako je princ William. Často je obklopena pouze služebnictvem. Když budou William, Kate a její tři pravnoučata pouhých deset minut od ní, určitě ji to velmi potěší,“ řekla dle CNN Prima NEWS editorka časopisu Majesty Magazine Ingrid Sewardová.

Přístup Williama a jeho rodiny neboli Cambridgeských, jak se jim říká, je zcela opačný než přístup Harryho a Meghan. Ti nejdříve nechali zrekonstruovat své sídlo Frogmore Cottage za 70 milionů korun, a poté ohlásili odchod z královské rodiny a odstěhovali se do Ameriky.

V neposlední řadě je Adelaide Cottage blízko k rodičům vévodkyně Kate.

Jedním z důvodů, proč se rodina stěhuje blíže ke královně, mohou být její problémy s pohybem. Takto budou její pravnoučata George, Charlotte a Louis blízko k ní a budou ji moci častěji navštěvovat.

Zdroje: Hello!, CNN Prima news, The Sun

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články