Princ Harry popsal okamžik, kdy skončil jeho vztah s bratrem. Stála za tím slova „přísahám na smrt maminky“

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Nahradnik
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Kniha prince Harryho Náhradník se stala další pomyslnou ranou do řad britské královské rodiny. Kdo jste ještě knihu nečetl, tak se jedná o velmi hlubokou sondu do života královské rodiny. Princ Harry například prozradil, co stálo za definitivním koncem vztahu mezi ním a bratrem Williamem.

Princ Harry ve své knize Náhradník, která dokumentuje řadu neshod mezi královskými sourozenci, popsal i tu poslední, ve které William použil „tajný kód“.

Mělo dojít k fyzické potyčce

Princ Harry se ve svých memoárech nedržel zpátky a podrobně popsal pád svého vztahu s bratrem princem Williamem.

Kniha, která vyšla před rokem, vyvolala otřesy po celém světě díky řadě dechberoucích obvinění, přičemž Harry tvrdil, že mezi královskými sourozenci došlo dokonce i k fyzické potyčce.

Jak uvádí server Mirror, mělo k ní dojít 17. května 2021 po pohřbu prince Philipa. William měl při té příležitosti použít „tajný kód“.

„Téměř dvacet pět let jsme si tento slib drtící duši nechávali pro chvíle, kdy jeden z nás potřeboval být rychle vyslyšen, aby mu uvěřili,“ píše Harry v knize dle serveru People.

Harry v knize dodává, že jejich „tajný kód“ je spojený s jejich zesnulou matkou princeznou Dianou, která zemřela ve věku 36 let v roce 1997.

Přísahám na smrt maminky

Co se tedy dle Harryho vyprávění ten den stalo? Společně s bratrem a otcem se po pohřbu procházeli po Frogmore Gardens.

Došlo ale k ostré výměně názorů, když diskutovali o okolnostech kolem Harryho a Meghanina rozhodnutí opustit „Firmu“, jak se královské rodině říká.

„Harolde, musíš mě poslouchat! Jen chci, abys byl šťastný, Harolde. Přísahám… přísahám na život maminky,“ měl dle knihy prohlásit William, který při tom zároveň chytil Harryho za límec.

Tento kód prý přiměl i otce, aby se zastavil ve své chůzi.

„Použil tajný kód, univerzální heslo. Od doby, kdy jsme byli chlapci, se tato tři slova měla používat pouze v dobách extrémní krize,“ pokračuje Harry.

Definitivní konec

William prý z Harryho pohledu poznal, že mu bratr jeho slova nevěří.

„Viděl, že jsme se ocitli na místě takové bolesti a pochybností, že nás ani ta posvátná slova nedokázala osvobodit,“ cituje pasáž z knihy server The News.

Právě tento okamžik prý definitivně ukončil vztah mezi bratry. Jak ale uvádí server Hello!, kniha je plná dalších informací, které tomuto konci napomohly.

V knize byla totiž odhalena řada dalších královských tajemství, včetně toho, co si tehdejší vévodkyně z Cambridge Kate myslela, když jí a princi Williamovi řekl, že chodí s Meghan Markle.

Také zde najdete podrobnosti o Harryho posledním rozhovoru s královnou před její smrtí.

Zdroje: Mirror, People, The News, Hello!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články