Princ Andrew byl v minulosti nařčen ze sexuálního napadení a zbaven královských povinností. Teď chce vydat paměti

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Andrew princ
Zdroj: Chris Allan / Shutterstock.com

Skandály patří k britské královské rodině už od nepaměti. V nejbližších dnech se zřejmě schyluje k dalšímu. Bratr současného krále Karla III. princ Andrew se zřejmě inspiroval u prince Harryho, a nyní chce i on sám vydat své memoáry. Vzhledem k tomu, že se jedná o člena královské rodiny s velmi pochybnou pověstí, bude se jistě jednat o pořádně výbušný materiál.

Princ Andrew je mladším bratrem současného britského panovníka Karla III. Podle mnohých byl právě on nejoblíbenějším dítětem královny Alžběty II. Královská rodina jej ale považuje spíše za „černou ovci“, která této instituci přidělala pořádné množství vrásek.

Sexuální skandál ovlivnil celou královskou rodinu

Vévodovi z Yorku zlomil vaz rok 2005. Tehdy se totiž začala rozkrývat sexuální kauza kolem amerického miliardáře Jeffreyho Epsteina.

Ten byl obviněn z několikanásobného sexuálního zneužití nezletilých dívek. Jak se později ukázalo, tento muž byl princův velmi dobrý přítel.

Největším problémem bylo, že Epstein byl mimo jiné obviňován z toho, že nezletilé dívky „dohazoval“ svým přátelům, a to i v prostorách vlastního domu.

Tedy domu, kde byl i princ Andrew častým návštěvníkem. Brzy se tak začalo spekulovat o tom, jakou roli v kauze sám šlechtic měl.

Kontroverzní rozhovor bude zfilmován

Vévoda se nakonec rozhodl veřejně promluvit, a to v interview pro BBC. Podle mnohých ale rozhovor vůbec nezvládl a většina veřejnosti byla přesvědčena o tom, že v něm lhal.

O tom, že se jednalo o zásadní mezník v životě královské rodiny, svědčí i fakt, že tento rozhovor hodlá brzy zfilmovat americký Netflix.

Spekulace dostaly reálné obrysy v létě roku 2021, kdy prince obvinila ze sexuálního napadení Virginia Giuffreová, rovněž jedna z obětí Jeffreyho Epsteina.

K soudu ale nedošlo, vévoda totiž nabídl velmi štědré odškodnění, které věnoval ženině nadaci podporující oběti sexuálního násilí.

Celá kauza měla dalekosáhlé následky. Druhý nejstarší syn Alžběty II. jí byl nucen vrátit získané vojenské tituly a byl zbaven také svých královských povinností.

Král chce Andrewa vystěhovat

Jeho bratr, současný král Spojeného království mu ale připravil další nemilé překvapení. Rozhodl se totiž utáhnout mu finanční kohoutky, a navíc jej i vystěhovat z Buckinghamského paláce, kde žil Andrew v sídle Royal Lodge.

Místo toho by se měl stěhovat do podstatně menšího a zchátralejšího příbytku Frogmore Cottage. Je až ironické, že toto sídlo obývala další „černá ovce“ rodiny, tedy princ Harry. Skoro to vypadá, že toto obydlí dostávají příslušníci britské monarchie za trest.

Princi Andrewovi se nastalá situace vůbec nelíbí. Po svém sexuálním skandálu skončil v ústraní, do společnosti se příliš nevydává. Jediné, co mu zřejmě dělalo radost, byl jeho příbytek a jeho sbírka plyšových medvědů.

O další knihu rodina nestojí

Podle informací webu Radar Online si ale takovéto zacházení nechce nechat líbit. Inspiraci ke své obraně našel zřejmě právě u svého synovce Harryho. Stejně jako on má totiž v plánu vydat knihu, která bude obsahovat ta největší tajemství panovníků Velké Británie.

„Andrew má přístup k informacím, které by mohly být pro Charlese a vlastně i celou rodinu trapné,“ řekl nejmenovaný zdroj tomuto webu.

Po tom, co se z Harryho knihy „Náhradník“ stal bestseller, si jistě dá královská rodina pozor, aby stejnou pozornost neobdržel i princ Andrew. Je tedy možné, že to se stěhováním zřejmě nebude zas tak horké.

Zdroj: Radar Online, Mirror, US Magazine, Stylecaster, OnlyMen, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články