Prezidentova Micka: První kočce ČR zachránila Eva Pavlová před lety život. Na Hrad se asi nikdy nepodívá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Eva Pavlova Petr Pavel
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Když se Petr Pavel stal prezidentem a jeho žena první dámou, mluvilo se také o tom, že má Česká republika vůbec poprvé také první kočku. Micka byla už od samého začátku v médiích oblíbená a především prezidentova žena ji často prezentuje na sociálních sítích. Jak se černá kočička ale k rodině vlastně dostala?

Micku našla Eva Pavlová před několika lety v zimě ve sněhu, kde na ni upozornil její pes. Kočka byla promrzlá a vlivem toho také přišla o kousek ocásku, popisuje iRozhlas. Naštěstí ale narazila na rodinu, která se o ni postarala.

Nalezenec ze sněhu

Příběh své kočičí kamarádky sdílela prezidentova žena mimo jiné na instagramu.

„Jsem ráda, že mě můj psí parťák Bob před 10 lety vyčmuchal v závěji. Byl prosinec, mrzlo a já se tak díky jemu a paničce dostala k jídlu a do tepla. Ta zima mě stála kus ocásku,“ píše se u několika fotek s roztomilou kočičkou.

V rozhovoru pro Rádio Junior Pavlová řekla, že když Micku našla, byla ještě malé koťátko. Dnes je nádherným dospělým zvířetem, které bere jeho lidská rodina jako právoplatného člena.

Na Hradě Micka zatím nebyla

„Když je zima, tak bývá Micka doma a kouká z okna. Když je léto, tak běhá venku, loví a hraje si třeba i s motýly,“ říká Eva Pavlová s tím, že na Hradě ještě kočka nebyla.

Ona i prezident by prý o ni měli strach, protože by mohla vypadnout z okna a ublížit si. Na Hrad se tak Micka asi jen tak nepodívá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mgr. Eva Pavlová (@eva__pavlova)

Nedávno měla Micka zdravotní problémy, naštěstí se ale všechno vyřešilo. Kočku musela vzít první dáma k veterináři, který jí vytrhl bolavý zub. A to těsně předtím, než letěli Pavlovi do Londýna, píše Extra.

„O Micku bylo postaráno s láskou, čekala a dočkala se. Dostala za odměnu dobrůtky, a to i proto, že ještě před odjezdem do Londýna jsem ji musela vzít k její lékařce do Roudnice. Ta jí vytrhla zoubek, špičák. Trpěla jsem s ní,“ uvedla první dáma.

Zdroj: Instagram, Extra, iRozhlas, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články