Představitelka princezny Arabely se vrátí v nové pohádce. Vrásky jí přibyly, ale hřejivý úsměv zůstal

od Lída Kropáčková
2 minuty čtení
Jana Nagyova
Zdroj: Profimedia

I kdyby Jana Nagyová už po seriálu Arabela (1980) nic nenatočila, stejně by usměvavou rodačku z Komárna lidé na ulici poznávali. A to už přes 30 let žije v Německu!

Seriál Arabela ve své době představoval jeden z nejvýraznějších televizních projektů Československé televize. Princeznu Arabelu měla původně hrát Libuše Šafránková, ta ale ze zdravotních důvodů roli odmítla, a tak se narychlo sháněla jiná herečka.

Volba padla právě na Janu Nagyovou, která sice neměla žádné herecké zkušenosti, měla ale tvář princezny, a tak ani nevadilo, že musela být nadabovaná, protože měla silný přízvuk.

Nagyová dala přednost rodinnému životu

Role naprosto kladné postavy z říše pohádek ji vystřelila mezi hereckou elitu, ale slávy si dlouho neužívala.

Po prvním ukvapeném manželství si podruhé vybrala podnikatele Haralda Schlegela a následovala ho do Německa, kde žije dodnes. Proto je každá její návštěva Česka tak trochu vzácná a slavnostní.

Z nostalgie se k pohádkové tvorbě vrátila

Tentokrát se objevila na MFF v Karlových Varech, kde spolu s Janem Budařem představila novou českou pohádku Princ Mamánek, která vznikla právě z Budařova pera.

Ten měl s pohádkou dlouho velké plány. Vydal ji knižně v roce 2017 a po filmovém zpracování toužil už řadu let. Jak roky utíkaly, bylo mu jasné, že jeho vysněná dvojice Šafránková – Abrhám už v pohádce královský pár neztvární.

Nakonec tak roli královny a matky nabídl Janě Nagyové, která se dlouhé roky věnovala péči o rodinu. Teď, když už děti odrostly, mohla si od golfu a dalších koníčků odskočit, aby se po letech znovu ocitla ve světě pohádkových bytostí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Pulm (@pulmjana)

Jako královna slepě miluje svého syna

Tentokrát už není romantickou princeznou, která našla lásku ve světě lidí, ale stala se milující matkou, která přes množství lásky opomenula sledovat, že její princátko (Budař) už není malý chlapec, ale téměř čtyřicetiletý rozmazlený a nepraktický muž.

Navíc se tak zabydlel v „mamahotelu“, že ho jeho královský otec (Martin Herba) jedné noci nechá tajně ze zámku vyhodit, aby se dostal z vlivu hodné, ale láskou zaslepené matky, a konečně dospěl.

Pohádka přijde do kin na podzim, ale ve Varech už byla představena

Právě na festivalu ve Varech, kde se Jana Nagyová (63) objevila, rozdávala úsměvy na všechny strany a popsala, jak už měsíce před natáčením byla nervózní. Role se jí však líbila tak, že ani na chvíli s jejím přijetím nezaváhala.

Nagyová určitě při podzimním uvedení pohádky do kin přitáhne do sálů velkou skupinu babiček, které vezmou vnuky do kina, aby si nostalgicky zavzpomínaly na krásnou Arabelu, jejíž představitelka ani po letech neztratila zářivý a hřejivý úsměv.

Vypadá to, že hodně zábavný bude i Ludvík Otomar Karel XII. v podání Jana Budaře. Toho bude na cestách doprovázet drsný rytíř Hudroval (Ondřej Vetchý).

Režisér využil pro kontaktování herečky sociální síť Instagram

Roli královny Ludmily dostala Nagyová hlavně proto, že i Jan Budař na seriálu Arabela vyrostl a herečka se mu moc líbila.

Na role nedělal konkurz, ale přímo oslovoval herce. To byl v případě Nagyové žijící „někde“ v Německu problém. Dlouho nemohl najít kontakt, až nakonec vsadil na sociální síť Instagram, aby herečku oslovil.

Následovala celá řada videohovorů, ve kterých se poznávali, a k osobnímu setkání došlo až před natáčením. Podle Budaře to dopadlo výborně a role královny je přesně taková, jak si ji představoval.

Zdroj: Instagram, Super, Brněnský deník, Novinky

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články