Představitelka Ellie ze seriálu Last of Us se identifikuje jako nebinární. Moje pohlaví bylo vždy proměnlivé, říká

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Bella Ramsey Ellie Last of Us
Zdroj: Profimedia

Je jí 19 let, v novém seriálu Last of Us natočeném podle herní předlohy ale hraje teprve čtrnáctiletou dívku. Britská herečka Bella Ramsey se proslavila před několika lety jako představitelka Lyanny Mormont v seriálu Hra o trůny. V současné době září jako hlavní hvězda nového seriálu ze světa zombie apokalypsy.

Drsná slova, ironické vyjadřování, nedůvěra v lidi kolem. To všechno vystihuje Ellie, hlavní postavu seriálu Last of Us. Mnozí fanoušci herní předlohy měli podle serveru Dexerto s obsazením problém, herečka totiž zdaleka nepřipomíná Ellie, kterou znají.

„Teprve nedávno jsem přijala, že jsem skutečně Ellie a že jsem dobrá herečka. Kritiku bylo samozřejmě těžké přijmout, uznávám ale, že vzhledově mám do herní předlohy daleko. I tak jsem na sebe ale hrdá a jako Ellie jsem podle mého názoru skvělá,“ reagovala na kritiku herečka.

Bella se s rolí vypořádala skvěle. Právě i její vzhled dělá z čtrnáctileté dívky postavu trochu drsnějšího charakteru – dalo by se říci, že až trochu klučičího jednání. Herečka se přitom netají tím, že v reálném životě se identifikuje jako osoba nebinární.

Nevadí mi ani jedno, zároveň se ale cítím úplně jinak

Nebinární lidé jsou ti, kteří se neidentifikují jako muži, ale zároveň ani jako ženy. Ačkoli Bella je biologicky ženou, raději o sobě říká, že je zkrátka člověk. Sama sebe jako ženu, ale ani jako muže jednoduše nevnímá.

„Moje pohlaví bylo vždy dost proměnlivé. Někteří lidé mě oslovovali jako dívku, jiní jako chlapce. A ani jedno mi nikdy nevadilo. Na druhou stranu jsem vždy cítila, že to není úplně správně,“ říká herečka pro The New York Times.

„Se svou identitou jsem měla problémy vždy. Nakonec mi ale došlo, že jsem zkrátka člověk. Být přirovnávána jen k ženě, nebo jen k muži, to mi zkrátka nevyhovuje. Nedělám z toho ale vědu. Když mě lidé oslovují, přijímám obojí,“ doplnila.

Roli málem nepřijala

Když se proslavila v roli Lyanny Mormont ve Hře o trůny, uvědomovala si, jak moc sláva změnila její život. Chtěla být prý spíše nenápadná, o další nabídce tak velmi dlouho uvažovala. Pro Teen Vogue se svěřila, že s přijetím role Ellie v seriálu Last of Us nějaký čas váhala.

„Ráda spíše splývám s davem. Bála jsem se velké pozornosti. Pak jsem si ale přečetla, jaká postava Ellie je. A zalíbila se mi,“ vysvětlila.

Podle tvůrců seriálu Neila Druckmanna a Craiga Mazina byla už od začátku natáčení Ramsey přirozená a role Ellie jí sedla snad ještě daleko víc, než si přáli. Jsou proto rádi, že nakonec herečka nabídku přijala.

Zdroj: Just Jared, NDTV, Out, Dexerto, The New York Times, Teen Vogue

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články