Představitele Herkula v Hollywoodu neobsadí, protože je konzervativní křesťan. Kevin Sorbo si tak režíruje vlastní filmy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kevin Sorbo
Zdroj: Profimedia

Kdysi se Kevin Sorbo proslavil rolí svalnatého Herkula. Dnes je mu 65 let a má problém získat jakoukoli roli. Ačkoli se má dobře, vypadá stále skvěle a herectví by se rád nadále věnoval, ocitl se na černé listině, protože je křesťan a má konzervativní názory, píše iDNES.

Už odmalička byl talentovaným sportovcem. Během studií si vydělával jako model. Role Herkula mu naprosto sedla a nebyl snad nikdo, kdo by legendárního pohledného herce ze slavného seriálu neznal. Přesto to dnes nemá pracovně jednoduché.

Několik rolí mu sebraly zdravotní problémy

Herec by se možná zapsal do povědomí více rolemi. Měl ale ve svém životě období, kdy ho trápilo zdraví, a spoustu nabídek tak za něj museli nakonec převzít jiní.

„Byl jsem zcela zdravý a vitální muž a najednou jsem si nemohl dojít ani na záchod. Trvalo to celé dva roky. Připadalo mi to jako očistec,“ cituje jeho slova z autobiografie server Kafe.

Ze zdravotních potíží se nakonec dostal, k herectví se vrátil a ještě nějaký čas byl velmi populární. Žádná role ho sice neproslavila tak jako právě Herkules, nemohl si ale stěžovat. Poslední dobou je to nicméně jiné.

Rasista a konzervativní křesťan

V minulosti se Kevin Sorbo dopustil mnoha komentářů, které byly podle jeho slov špatně pochopeny. Kvůli jednomu z nich byl dokonce některými lidmi označen za rasistu. Když potom v roce 2014 prohlásil, že film Mela Gibsona Umučení Krista není antisemitský, jak někteří tvrdili, opět si to lidé zapamatovali.

Hollywood ho podle jeho slov vykázal. Je mu jasné, že si v něm už nezahraje, proto před časem se svou manželkou založil společnost, ve které si sám režíruje filmy, kde hraje hlavní roli.

Například jeho film Miracle in East Texas z roku 2019 získal ocenění pro nejlepší rodinný film, a to konkrétně na Mezinárodním křesťanském filmovém festivalu, uvádí Daily Beast.

Herec stále vypadá skvěle a určitě má ještě možnost ukázat se v mnoha snímcích. Ačkoli v Hollywoodu skončil, je odhodlaný na sobě dál pracovat. A i když mnoho lidí ho za jeho teorie odsoudilo, fanoušků má stále dostatek.

Zdroj: Daily Beast, TV Guru, Blesk, Kafe, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články