Představitel Big Bena trpí Parkinsonovou chorobou. S invalidním vozíkem se ale ještě nesmířil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ottfried Fischer
Zdroj: Profimedia

Proslavil se jako humorista a herec. Ottfried Fischer v Německu dlouhé roky moderoval svůj vlastní humoristický pořad. U nás se ale nejvíce ze všeho zapsal do povědomí fanoušků jako představitel hlavní role v kriminálním seriálu Big Ben.

V současné době už ho v televizi v nových rolích příliš vidět není. Svůj humoristický pořad zrušil v roce 2012 kvůli zdravotním problémům. Herec trpí Parkinsonovou chorobou. Ani tak ho ale humor neopouští a na společenských akcích se sem tam objeví.

Zpočátku s nemocí bojoval

Informace o tom, že trpí Parkinsonovou chorobou se objevily už v roce 2008. Ještě několik let se ale představitel Big Bena pokoušel s problémy bojovat, jak se jen dalo. Například zmíněný krimi seriál se natáčel až do roku 2009. Moderování své show ukončil dokonce až v roce 2012, píše server Lidovky.

Tehdy se problémy začaly projevovat ve velkém a on už kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu nedokázal dál v televizi pravidelně působit. Filmy a seriály, ve kterých si zahrál, se ale reprízují i v České republice poměrně pravidelně, a na herce tak lidé rozhodně nezapomněli.

Z vozíku se hodlá dostat

V posledních měsících je herec vídán ve společnosti vždy s nějakým doprovodem, který mu pomáhá především při pohybu na invalidním vozíku. Ten prý ale nemá s jeho Parkinsonem nic společného.

Fischer na začátku roku 2022 absolvoval operaci kolene kvůli artróze. Později měl na invalidním vozíku nehodu a přišel kvůli ní o malíček na noze. Přesto ale doufá, že je to jen dočasné a on se bude moci opět postavit na vlastní nohy.

„Nekrvácelo to, nebolelo to. V nemocnici říkali, že je lepší ho sundat, než ho pracně přišívat,“ cituje jeho slova web Prima ženy. Co se týče Parkinsona, mohlo by to prý být horší, i v tomto ohledu je herec stále pozitivně naladěný.

„Netřesu se, někdy mám problémy s mluvením, pak mi chybí slova, ale celkově se mi daří docela dobře,“ svěřil se před několika měsíci podle webu Blesk. Návštěvám společnosti se tak herec rozhodně ještě nevyhýbá a humor ho stále nepřechází.

Zdroj: Blesk, Lidovky, Aha!, Prima ženy, Týden, TV Guru

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články