Poté, co Henrymu Cavillovi zničili Geralta, raději se dalšího dětského snu ujme sám. Ve Warhammer bude scenáristou i hlavní postavou

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Henry Cavill
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Kdo doposud neznal Zaklínače od Andrzeje Sapkowského z knížek, tak své nedosttaky mohl napravit díky stejnojmennému seriálu. Bohužel už ale bude mít navždy zkreslené představy o tom, jak jednotlivé postavy vypadají nebo jak vše proběhlo. Jak to tak bývá, scenáristé si s příběhem pohráli, aby byl zajímavější. A právě to naštvalo Henryho Cavilla, který byl pro roli Geralta z Rivie zrozený. Další dětský sen si ale zkazit nenechá.

Třetí sezóna byla odvysílána a s ní bylo i potvrzeno, že ve čtvrté se diváci dočkají výměny hlavní postavy. Tento velmi netypický krok má ale své odůvodnění.

Supermanem znovu nebude

Fanoušci si nejdříve mysleli, že odchod herce souvisí s tím, že se mluvilo o obnovení jeho role jako Supermana. Když ale o pár měsíců později studio uvedlo, že novým Supermanem bude herec David Corenswet, doufali fanoušci, že Henry zůstane v seriálu.

„Moje cesta Geralta z Rivie byla naplněna jak monstry, tak dobrodružstvími, a bohužel, odložím svůj medailon a své meče pro sezónu 4. Namísto mě převezme plášť Bílého vlka fantastický pan Liam Hemsworth,“ překvapil je ale herec prohlášením na svém instagramu.

Fanoušci poté začali volat po tom, aby scenáristé nenahrazovali Geralta, ale aby raději přetvořili příběh a namísto Geralta převzal starost o svěřenkyni Ciri jiný zaklínač, kterého ztvární právě Hemsworth.

„Kdybychom Geralta nahradili jiným Zaklínačem, úplně bychom se vzdali knih a nemyslím si, že by to někdo chtěl,“ odpověděla na to časopisu Total Film výkonná producentka Lauren Hissrich.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry Cavill (@henrycavill)

Nelíbily se mu změny v postavách

Právě s Lauren měl mít dle serveru Men’s Health herec největší spory ohledně postavy Geralta. Tím se dostáváme k pravému důvodu jeho odchodu a peníze to nebyly.

Mnoho herců se vyznačuje tím, že peníze je nakonec vždy přesvědčí, když nejsou s něčím spokojení. U Henryho Cavilla ale produkce narazila na problém, se kterým se ještě nesetkala.

Henrymu totiž nešlo o přidání peněz, ale o pravdu. Jakožto milovník knih chtěl být spojován se zfilmováním skutečného příběhu.

„Všechny mé žádosti byly v souladu s tím, že jsem byl věrný zdrojovému materiálu,“ uvedl v roce 2021 herec pro Phlistar.

To se mu podařilo a dle serveru Screenrant se během třetí série podařilo napravit chyby, které byly v druhé sérii. Henry Cavill ale stále nebyl spokojen a rozhodl se, že raději postavu přenechá někomu, kdo to nebude tolik řešit.

On sám totiž postavou žil, a jak prozradil jeden z režisérů seriálu Marc Jobst pro server Independent, veškeré scény s mečem hrál sám Cavill, protože měl pohyby naučené a nechtěl to přenechávat žádným kaskadérům.

Nyní si originál pohlídá

Henry Cavill je známý tím, že je mu fantasy sféra blízká a nevzdává svou naději, že něco by se mohlo natočit přesně tak, jak to má být.

A tak přijal roli v adaptaci hry Warhammer a považuje to za největší výsadu své kariéry.

„30 let jsem snil o tom, že uvidím vesmír Warhammer v živé akci. Nyní, po 22 letech zkušeností v tomto odvětví, konečně cítím, že mám soubor dovedností a zkušeností, abych jej uvedl do života,“ prozradil herec na instagramu.

A aby tentokrát zamezil odchýlení se od předlohy, sám chce toto zpracování mít pod kontrolou a bude zde hrát hlavní roli.

„Nemohu říct příliš mnoho, opět je ještě brzy, ale mít tuto příležitost přenést to na obrazovku a být u kormidla, aby to mohlo být věrné, je pro mě klíčové,“ prohlásil v rozhovoru s Joshem Horowitzem.

Je tedy více než zřejmé, že pro herce je mnohem důležitější to, aby příběhy z jeho dětství ožívaly tak, jak mají a dle originální předlohy.

Zdroje: Instagram, Marie Claire, Men’s Health, Philstar, Screenrant, Eurogamer, Independent

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články