Poslední roky Valentina Thielová prožila v poklidu. Proč přestala přijímat herecké role?

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
valentina thielova
Zdroj:Ringier Axel Springer / Mária Rušinová / CNC / Profimedia

Už téměř tři týdny uběhly od smrti jedné herecké legendy, kterou můžeme znát ze spousty různých rolí, ať už filmových, nebo těch seriálových. Tou nejproslulejší ale zůstává profesorka Boženka ze Sněženek a machrů. Řeč je o české herečce Valentině Thielové. Opustila nás 15. října v krásných 89 letech.

Smutnou skutečnost o jejím odchodu oznámila na svém facebookovém profilu spisovatelka Blanka Kovaříková, která byla jednou z jejích dobrých kamarádek. Podle jejího vyjádření zemřela herečka v klidu ve spánku. Ovšem stalo se tak po několika týdnech, kdy už bylo zřejmé, že se blíží konec.

„S Valentinou Thielovou jsme si ještě před 14 dny alespoň telefonovaly, ale pak už to vzhledem k horšícímu se zdravotnímu stavu nebylo možné. Jen čekáte, kdy přijde ta zpráva. A včera se to stalo. Valentina Thielová, jedna z našich nejkrásnějších a nejskromnějších hereček, která před velkou kariérou dávala přednost obyčejnému životu,“ přidala několik slov o své přítelkyni.

„Valinko, nikdy na tebe nezapomenu,“ dodala krátké rozloučení.

Potíže s nevlastními dětmi

Poslední roky života neměla Valentina jednoduché, a to jak ze stránky rodinné, tak ani co se zdravotního stavu týče. Vlastní děti nikdy nemohla mít, po dvou nevydařených těhotenstvích ale získala děti nevlastní, protože její druhý manžel, Arpád Vilček, který byl rovněž její životní láskou, děti už měl. S těmi se ale ona ani Vilček příliš nevídali.

Když Vilček po 47 letech s Valentinou zemřel, začaly se jeho děti ale hlásit o dědictví. A aby toho nebylo na herečku se smrtí manžela málo, musela řešit dědické řízení a vyplatit je. „Dala jsem jim všechno, co jsem s manželem za celý život naspořila, bylo to přes milion a půl,“ zavzpomínala před nějakou dobou. Na stará kolena tak zůstala nejenom sama, ale i bez finanční rezervy.

Zdravotní problémy a konec kariéry

Navíc ji už dlouho doháněly zdravotní problémy a z toho důvodu se už před několika lety stáhla do ústraní a přestala přijímat další nabídky na role. „Mám zdravotní problémy a chci se ještě nějaký ten rok dožít,“ prozradila herečka, která si naposledy zahrála ve filmu Bastardi 3, který vyšel už v roce 2012.

Důvodem k tomuto rozhodnutí byla artróza, nemocné srdce a diverkulóza tlustého střeva. Všechny tyhle zdravotní komplikace vedly Valentinu poslední roky spíše k poklidnému způsobu života. Navíc jí například točení Bastardů 3 zmáhalo, především časovou náročností. Ve svém věku už potřebovala dostatek odpočinku.

„Náramně si užívám klidu. Čtu si, občas se kouknu na pěkný film. Vyčíhla jsem si, kdy nebudu stát ve frontě, naštěstí je mám všechny kolem sebe, a upřímně? Nic mně nechybí,“ prohlásila přibližně před rokem při rozhovoru s Aha! Před koncem si tedy užila zaslouženého odpočinku.

Zdroj: Facebook Blanky Kovaříkové, Aha!, Dotyk

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články