Podle Ondřeje Hejmy byl Petr Pavel „vždycky hodně divnej”. Na Hradě by si představoval Klause

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ondrej Hejma
Zdroj: Nextfoto

Někteří lidé se před prezidentskými volbami rozhodovali, koho půjdou volit. Frontman skupiny Žlutý pes se zamýšlel nad tím, zda vůbec půjde volit. Nikdo z kandidátů se totiž Ondřeji Hejmovi nezamlouval a po zvolení Petra Pavla se přiznal, že je mu prezident vlastně docela ukradený.

Hejma se podle serveru Expres nikdy netajil tím, že je velkým příznivcem Václava Klause a že podporuje bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Před posledními volbami byl ale v koncích.

Zkritizoval úplně všechny

„Vypadá to hrozně, letos jde o totální degradaci funkce prezidenta. Poprvé uvažuji, že nepůjdu k volbám,“ uvedl loni v prosinci. Řekl, že ani Danuše Nerudová, ani Petr Pavel mu jako dobří kandidáti rozhodně nepřipadají.

„To jsou umělá stvoření,“ řekl na jejich adresu. Petr Pavel se mu znelíbil i tím, že nemá politickou minulost. Dodal, že Babiše rozhodně volit nehodlá, protože se mu nelíbí, jak jeho vláda řešila covidovou pandemii.

Ideálním kandidátem na prezidenta by prý pro Hejmu byl Václav Klaus.

Svůj názor představil už v roce 2021 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „On byl vždy mým favoritem, ale bohužel do volby nešel. Je to jeho věc, nemůžu to hodnotit, ale když se mě ptáte, koho bych si představoval, konkrétně třeba jeho,“ nechal se slyšet.

Pavel je mu ukradený

Po zvolení Petra Pavla prezidentem nejspíš Hejma není příliš nadšený. Na svůj facebook přidal příspěvek, ve kterém svůj názor vyjádřil poměrně jasně.

„TENHLE PREZIDENT byl vždycky hodně divnej, ale od této chvilky mi přijde tak nějak UKRADENEJ..,“ napsal k fotografii, na které stojí Pavel na balkoně a shlíží na nově vyvěšenou standartu.

Hudebník tím reaguje na situaci, kdy byl symbol ukraden skupinou Ztohoven a vyměněn za červené trenýrky.

Petr Pavel před svým zvolením slíbil, že standartu na Hrad vrátí.

Svému slibu dostál a u mnoha voličů tím v jejich očích stoupl. U Hejmy ale očividně ani tento čin nestačil k tomu, aby si nového prezidenta oblíbil.

Zdroj: Expres, Facebook, CNN Prima NEWS, Přehledně24

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články