Podle Imeldy Stauntonové je Dolores Umbridgeová monstrum. Královninu smrt herečka oplakávala deset dní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Imelda Staunton
Zdroj: Profimedia

Herečka Imelda Stauntonová je ženou velkých rolí. V Harrym Potterovi oživila postavu nenáviděné Dolores Umbridgeové a prohlásila ji za monstrum. V seriálu Koruna pak ztvárnila královnu Alžbětu II. snad nejlépe ze všech tří hereček, které se role zhostily. Co dále prozradila o postavě Dolores? A co dělala, když královna zemřela?

„Profesorka Umbridgeová je jako člověk dost poškozená,“ prohlásila herečka v roce 2007 pro LA Times a nenechala tak nikoho na pochybách, že by snad měla Dolores ráda.

Je to monstrum

Dolores Jane Umbridgeová se v sáze o Harrym Potterovi poprvé objevila v pátém díle a již od začátku její chování naznačovalo, že se nebude jednat o oblíbenou postavu.

Na konci pátého dílu už se dokonce i vědělo, že bude atakovat místo nejméně oblíbené postavy, a překonat tento díl bylo díky ní pro mnoho fanoušků doslova utrpení.

Pro samotnou herečku nebyla postava Dolores příjemná, a nazvala ji dokonce monstrem. A i samotná herečka přiznala, že postavu stejně jako fanoušci nenávidí.

„Vůbec nemusím mít soucit, ani v nejmenším. Myslím, že je to zatracené monstrum a jako takové se má hrát,“ prozradila pro EW ke své postavě Stauntonová v roce 2016.

V rozhovoru také poděkovala režisérovi Davidu Yatesovi, že jí pomohl přijmout postavu a pochopit politickou stránku profesorky Umbridgeové, což ji přinutilo brát roli vážně.

V jiném rozhovoru pak uvedla, že profesorka se tak chovala, protože si myslela, že je to správné. „Tito lidé absolutně věří, že dělají správnou věc,“ vysvětlila pro Out Magazine.

Smrt královny ji zasáhla

Stejně bravurně jako nenáviděnou Dolores zvládla herečka i další svou životní roli: královnu Alžbětu II. v seriálu Koruna.

Nejdéle vládnoucí britská panovnice měla své životní fáze v průběhu let ztvárněny třemi různými britskými herečkami. Nejprve Claire Foyovou, poté Olivií Colmanovou a seriál dokončila právě Imelda Stauntonová.

A byla to právě Stauntonová, kdo hrál roli královny v době, kdy královna zemřela.

„Lesley Manville, která hraje princeznu Margaret, a já jsme natáčely. V poledne nám bylo řečeno, že se možná dozvíme nějaké smutné zprávy,“ prozradila v The Grama Norton Show s tím, že jim bylo nabídnuto přerušit natáčení.

„Pokračovaly jsme a dokončily den. A kupodivu jsem v rozvrhu měla 10 dní volna, což bylo 10 dní smutku,“ dodala s tím, že jí bylo velmi smutno, protože s její postavu strávila mnoho času.

Zdroje: EW, LA Times, Out Magazine, The Grama Norton Show

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články