Podle Davida Černého je levičáctví podhoubím komunismu. Na sítích se ale dočkal kritiky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
David Cerny
Zdroj: Profimedia

Umělec David Černý je pro svá kontroverzní díla známý a nikoho nejspíš nepřekvapí, že zcela otevřeně v médiích projevuje své názory. Někteří ho za tuto povahu obdivují, jiní zase kritizují. V posledním rozhovoru Černý mluvil o komunismu a levici a přílišné podpory se nedočkal.

„Levicová ideologie je podle mě neuznávání toho, že je někdo individuální,“ říká David Černý v rozhovoru s Čestmírem Strakatým. Podle jeho slov je „levičáctví“ takzvaně podhoubí komunismu.

V lednovém rozhovoru pro Newstream uvedl, že je mu smutno ze situace, při které 30 let po konci bolševika budeme zase volit bolševika.

Na dotaz, koho bude volit on sám, odpověděl vyhýbavě: „Mám intenzivní pocit, že budu volit zejména proti někomu.“

Za svá slova se dočkal kritiky

V rozhovoru David mimo jiné uvedl, že „NDSAP v Německu byla socialistická strana, které se to později trošku zvrtlo na druhou stranu“. Právě za tato slova se dočkal v komentářích pod příspěvkem kritiky.

„Ach jo, vyvozovat z názvu NSDAP, že náckové byli levičáci, a ještě si ten název strany ani nepamatovat,“ napsal uživatel Šaman s narážkou na to, že se Černý při vyslovení NSDAP přeřekl.

„NSDAP byla levice, ale pak se jim to nedopatřením zvrtlo do ultrapravice. Miluju amatérskou politologii,“ doplňuje Topkapi.

Přehnané sebevědomí

„Někdo by měl tomuhle zmatenému boomerovi vysvětlit, že už je to nějaký pátek, co v Čechách levice (potažmo KSČM) prakticky zanikla. Tak už musí strašit něčím aktuálnějším,“ uvedl k situaci uživatel Thorklaer.

Podle komentářů na sociálních sítích má Černý až příliš vysoké sebevědomí a ukazuje, že si je jistý svou neomylností a nemá žádnou sebereflexi. Rozhovor s ním tak považují lidé spíše za komedii než za něco, co by jim předalo nějaké relevantní informace.

Zdroj: Twitter, Newstream, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články