Petrovi Jandovi zkoumali na letišti kytaru, jestli v ní neveze drogy. Turné po USA se nakonec vydařilo

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Petr Janda
Zdroj: Profimedia

Skupina Olympic slaví 60 let, a rozhodla se tak potěšit i své fanoušky za velkou louží. Vyprodala všech pět naplánovaných koncertů včetně Washingtonu a New Yorku. Petr Janda svůj pobyt ve Spojených státech amerických pravidelně dokumentuje na svém instagramu.


V rámci amerického turné nabídla skupina koncerty v Miami, Sarasotě, Washingtonu, Highstownu a New Yorku.

Patálie na letišti

Cesta do USA nebyla úplně bez problémů, protože nejprve Petr Janda nedostal pracovní vízum, poté mu uletělo letadlo, a nakonec aerolinky ztratily kufr.

Manželka Alice s dcerami odletěla o týden dříve než Janda, který se za nimi skoro ani nedostal.

„Při letu do Washingtonu mi strašně dlouho zkoumali při kontrole kytaru, pak na ní dělali různé testy, asi jestli v ní nevezu drogy. Zjistili, že nic, tak nás pustili,“ uvedl zpěvák, jaké měl komplikace při odletu a proč mu letadlo nakonec uletělo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Janda – Olympic (@petrjandaolympic)

Koncerty se vydařily

Nakonec však do států dorazil a koncerty už pak žádné neočekávané překvapení nepřinesly. Zpěvák si je užil se vším všudy a překvapilo ho zejména složení fanoušků.

„Zvláštní teda je, že na mě tady chodí takový maminky, kolem 40 a převážně ženský,“ řekl.

Turné bylo zakončeno sobotním koncertem v České národní budově v New Yorku. Ačkoliv se zpěvák těšil, bylo poznat, že šňůra mu dala zabrat.

„Mám prsty úplně na dranc, včera jsem si dal nový struny, a to mi teda fakt dalo zabrat, takže dneska na kytaru ani nesáhnu,“ připustil zpěvák před závěrečným vystoupením.

Že pro něj turné bylo náročné, dokazuje i fotka, kterou na svém instagramu nazval „ňákej newyorskéj homlesak v metru“, na níž spí v metru.

Ačkoliv se zpěvákovým smyslem pro humor těžko říct, zda nebyla fotka naaranžovaná.

Pokud lze dle Jandova instagramu usuzovat, nejvíce času tráví frontman skupiny na nákupech. Z pěti sdílených fotek jsou totiž rovnou dvě vyfocené v obchodě.

Po návratu do Čech bude Janda pokračovat v Respect Tour Olympic 60, které bude zakončeno 18. prosince v O2 aréně.

Zdroj: Rock & Pop, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články