Petra Špalková třikrát potratila. Mohl za to stres z psychicky náročného manželství

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Petra Spalkova
Zdroj: Profimedia

Ne každý vztah je ideální, ale některé jsou doslova ubíjející. Své o tom ví herečka Petra Špalková. Tu mohli diváci naposledy vidět v seriálu Stíny v mlze. Dlouho po prvním manželství se rozpovídala o tom, co se jí během něj stalo. Režisér Jan Chaloupka měl totiž do ideálního manžela dle ní velmi daleko. Po boku manipulátora se psychicky zhroutila a musela vyhledat odbornou pomoc. Právě stresům z manželství přisuzuje to, že třikrát potratila. V zoufalství se dokonce uchýlila k paranormálním aktivitám.

Bývalého manžela zpětně označila za manipulátora, který ji psychicky ničil.

Manipulátor, co ji dohnal až k psychiatrovi

„Můj první muž mi naznačoval, že naše manželství není funkční kvůli mně. Že já do něj nosím a vytvářím problémy,“ promluvila po letech pro Aha! Špalková.

„Nerozluštila jsem tenkrát, že je to typický postup manipulátora, navíc byl velmi přesvědčivý, takže ve mně dokázal vzbudit patřičný pocit viny. Přesvědčil mě, že všechny chyby našeho manželství padají na mou mističku vah,“ pokračuje herečka ve zpovědi v knize Královna děsu aneb Panická porucha. Tu napsal psychiatr Radkin Honzák.

Pomoci jí nakonec musel odborník, psychiatr, ke kterému chodila dalších devět měsíců.

Naštěstí jí osud do cesty přihrál Miloslava Tichého, za kterého se po tříleté známosti provdala.

Stres jí sebral to nejcennější

Byl to právě neustálý stres, který vedl k tomu, že se nemohla dočkat vytouženého dítěte. Herečka se svěřila, že třikrát potratila. Jednalo se vždy o tzv. zamlklé těhotenství, které se liší od samovolného potratu tím, že plod zůstává uvnitř těla. Žena poté musí na kyretáž a je to pro každou ženu velmi náročné.

Po pracovní stránce se jí dařilo. Získala tři sošky Českého lva a je hodně obsazovaná. Stále se však nechtěla vzdát myšlenky na dítě. Začala uvažovat o adopci, a v zoufalství dokonce vyzkoušela očistný rituál u šamana.

Už se nejspíše nikdy nedozvíme, zda to byl právě tento rituál nebo něco jiného, ale sen se herečce splnil. K synovi Lojzíkovi přibyla dcera Andělka. Právě ta ztvárnila i její dceru v seriálu Stíny v mlze.

Zdroje: Aha!, Celebrity story, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články