Petra Janů svého manžela zpočátku nenáviděla. Zosobňoval vše, co jako holka z vesnice nesnášela

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petra janu
Zdroj: Nextfoto

Petra Janů milovala svého muže dlouhých 35 let. S Michalem Zelenkou žila doslova ve zdraví i nemoci, a když ho zákeřné onemocnění připravilo o život, byla to pro ni velká rána. Ačkoli bylo jejich manželství dokonalé, v začátcích měl ale prý vztah problémy.

Petra tvrdí, že Michal Zelenka byl jediný velký muž jejího života a v mnoha ohledech ji ovlivnil. Ve všech ale podle všeho pozitivně. Milovala ho a nikdy by ho za nikoho nevyměnila. Musela si to ale na začátku dlouho uvědomovat. Fanoušky totiž šokovala prohlášením, že zpočátku Zelenku doslova nesnášela.

Petr Zelenka nakonec prohrál svůj boj s rakovinou plic. Ačkoli je tomu už 10 let od jeho smrti, zpěvačka nad ním stále denně přemýšlí a považuje ho za nejdůležitější osobu ve svém životě. Nikdy si nenašla dalšího muže a ze smrti manžela se dostávala dlouho.

Byl to Pražák

Když se Janů se Zelenkou seznámila, byl to podle ní muž, na kterém jí vadilo snad všechno. V mnoha ohledech jí nesedl a ji by rozhodně nenapadlo, že s ním jednou skončí u oltáře, dokonce že s ním bude žít tolik let ve společné domácnosti. Ale stalo se.

„Začátky byly docela škobrtavé. Zosobňoval vše, co jsem jako holka z vesnice na Pražácích nesnášela. Byl nafoukaný, sebevědomý a arogantní. Jak já ho nesnášela,“ zavzpomínala Petra podle Aha! v rozhovoru. Sama prý netuší, jak se najednou všechno změnilo v lásku.

„Najednou se ten absolutní pocit nenávisti překlopil a já zjistila, že už spolu bydlíme,“ svěřila se se smíchem. Ukázalo se tak, že protiklady se mohou přitahovat, dokonce že jsou pro sebe velmi důležité. Po nějaké době si totiž už život bez něho nedokázala představit.

Navždy v jejím srdci

Zelenka opustil svět po dlouhém boji s nemocí v roce 2011. Jeho žena si ale už nikdy nikoho nenašla. „Michal můj život ovlivnil ve všem. Dodnes, když se o něčem rozhoduji, tak to s ním konzultuji. Vím, co by mi asi tak říkal,“ přiznala se v médiích.

Na jeho počest dokonce před rokem vytvořila rybník, který po něm pojmenovala. „Jsem pyšná na to, že se mi konečně podařilo na jeho počest vybudovat rybník Michal. V plánu to bylo déle, konečně se to ale podařilo. V létě ho oficiálně pokřtím. Je u mé chalupy, jsem ráda, že se to poštěstilo dotáhnout. I v katastru už je zapsaný jako rybník Michal,“ řekla před rokem pro Extra.

Petra Janů je velká žena, která je svému muži věrná i po letech od jeho smrti. Vzpomíná na něho jenom v dobrém a tomu, že ho ze začátku vlastně nesnášela a v mnoha věcech ji iritoval, se dnes jenom směje. Málokdo by si asi dovedl představit, že ho někdy vnímala jen jako otravného Pražáka.

Zdroj: Blesk, Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články