Petra Janů spolykala prášky a skončila v léčebně. Dostala ji tam nešťastná láska

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petra janu
Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Petra Janů je silná žena, která je vzorem pro mnoho lidí. Vždy se se vším dokázala poprat, bojovala s nemocemi i dalšími životními nástrahami. Jenže ne vždy to tak bylo. Život ji naučil, že se nesmí vzdávat, má za sebou totiž i situace, o kterých fanoušci nevědí.

Když se například Petra Janů dozvěděla, že se její manžel z rakoviny, kterou trpí, už nikdy nevyléčí, půl roku to před ním tajila a hroznou diagnózu si nechávala jenom pro sebe. Nechtěla hudebního producenta Michala Zelenku stresovat. Ten nakonec zemřel ve svých 63 letech v roce 2011.

I přes svůj zdravotní stav se Petra Janů drží, komunikuje s fanoušky, pracuje na své kariéře a poskytuje rozhovory. Ne vždy ale byla tak psychicky silnou ženou, jako je dnes. Má za sebou i zhroucení kvůli nešťastné lásce, dokonce skončila v léčebně.

Mladá a poprvé zamilovaná

Zpěvačka se podle Aha! v médiích přiznala, že tehdy byla ještě mladá, nezkušená, a myslela si, že jedním neúspěchem život končí. „Byla jsem poprvé zamilovaná a myslela si, že pluji na obláčku. A když jsem pak zpívala s kapelou na jednom plese v Lomnici pod Popelkou, tak tahle moje láska stála pod pódiem s cizí holkou. Tančili a líbali se a já byla úplně na dně,“ zavzpomínala.

„Už jsem nechtěla žít, a tak jsem spolykala nějaké prášky. Našla mě máma, a nakonec mě odvezli do blázince,“ svěřila se pro CNN Prima News. Teprve tam si uvědomila, jaký nesmysl to byl, a dokázala se díky tomu postavit opět na vlastní nohy. I díky této zkušenosti je dnes taková, jaká je.

V léčebně totiž Petře došlo, že ona tam nepatří. Že nemá cenu dělat taková unáhlená životní rozhodnutí jen kvůli někomu, kdo za to nestál. Od té doby se z ní stala silnější žena, která se nakonec dokázala životem probojovat až do bodu, ve kterém se nachází dnes.

Vyléčili ji ostatní pacienti

Zpěvačka si v zařízení prý tehdy uvědomila, že jsou na tom lidé mnohem hůř, lidé, kteří skutečně potřebují pomoc, zatímco ona jenom šílela z jedné hloupé nevydařené lásky. A k tomu, aby si to uvědomila, jí pomohli ironicky právě jiní pacienti v léčebně.

„Jednou v noci jsem se vzbudila a stála nade mnou bláznivá pacientka, která si usmyslela, že jí chci ublížit. To mě hodně rychle vyléčilo. Vše jsem si v myšlenkách srovnala a uvědomila si, že za to žádný chlap nestojí,“ zasmála se. Ačkoli dnes je historka vtipná, tehdy to byl poměrně komplikovaný příběh.

Dnes Petra Janů koncertuje se skupinou Amsterdam a snaží se naplno věnovat životu. Během mládí se celou řadu věcí naučila vnímat a chápat tak, aby s nimi nakonec dokázala úspěšně bojovat. Proto může dnes být vzorem mnoha ženám, ale i mužům, kteří potřebují v životě trochu povzbudit.

Zdroj: Aha!, vipshow.cz, CNN Prima News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články