Petra Janů si postěžovala, že vypadá jak knedlík. Už v minulosti měla s váhou problémy

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
petra janu
Zdroj: Nextfoto

Petra Janů patří mezi naše přední zpěvačky. Třikrát za sebou stala zlatou slavicí, letošní rok se může těšit již na 70. narozeniny a chystá k jejich oslavě také speciální koncert.

V rozhovoru pro 5plus2 zpěvačka poodkryla své plány. Také si postěžovala, že během lockdownu přibrala. „Nakynula jsem jako knedlík, což poznám podle šatníku. Vejdu se teď jen do tepláků a několika džín. Tak teď to zase musím shodit, abych vypadala opět jako člověk,“ řekla zpěvačka, která měla s váhou problémy i v minulosti a vyzkoušela třeba i ketodietu.

O svém věku ráda žertuje. „Mám hned dva důvody k oslavě. První jsou narozeniny a říkám, že slavím pětatřicet a pětatřicet. To zní lépe než sedmdesát, ne?“ řekla pro týdeník 5plus2. A jaký je ten druhý?

Petra Janů padesát let na scéně

V říjnu se mohou fanoušci těšit na koncert, průřez celou její kariérou, která trvá již neuvěřitelných padesát let. Každý si tam tu svou oblíbenou píseň určitě najde. Kromě samotné zpěvačky ale vystoupí také dva hosté – Petr Janda, který také slavil kulatiny, a také mladý zpěvák Petr Cieplý.

„Máme společnou písničku s názvem Odlišné generace a je to takový mezigenerační duet, který říká, že každá generace může té druhé něco dát. Každý máme co hledat, co ztrácet.,“ řekla v interview. Na koncert do Lucerny už se hodně těší. Vzpomínala také na dobu, kdy byla malé dítě.

„U babičky jsem strávila v podstatě to nejdůležitější období svého života, období, kdy se dítě formuje. Babička neměla nějaké extra vzdělání, ale byla moudrá a hodná. Naučila mě, co je v životě dobře a co špatně, a to je hodně důležité. Zpívala se mnou, vyprávěla mi pohádky.“

Výchova od babičky byla lepší, s mámou měla horší vztah

Po rozvodu rodičů ji vychovávala právě její babička. Její maminka si pak pořídila v dalším manželství dva syny, které nakonec musela budoucí zpěvačka hlídat, a tak si Petru vzala zpátky do péče. Jejich soužití ale nebylo ideální, a tak se Petra ve dvaceti odstěhovala.

A víte, jak vzniklo její umělecké jméno? Původně se totiž jmenuje Jana Petrů. „To mi vymyslel Jirka Suchý, a to ze zcela praktických důvodů. Když jsem nastupovala do Semaforu, tak už tam jedna Jana Petrů byla. A ona tohle jméno paradoxně měla jako pseudonym. Tak mi moje jméno přehodili. Teď už mi ta Jana přijde zvláštní, a ani mi tak vlastně nikdo neříká.“

Její budoucí manžel o ní zpočátku tvrdil, že je tlustá a ošklivá. Ona sama ale měla sebevědomí na rozdávání a myslela si, že po nástupu do Semaforu se o ní poperou až v Hollywoodu. Michal Zelenka si ji ale vzal do parády, a nakonec spolu zůstali 35 let.

„Když jsme se s kolegyněmi potkaly, tak jsme se na sebe usmívaly a chválily si, jak dobře vypadáme, ale že by to bylo čisté a upřímné, o tom bych občas pochybovala,“ odpovídá na otázku, jestli vůbec v showbyznysu může vzniknout opravdové přátelství.

A jaké byly její idoly, když začínala její pěvecká kariéra? Líbila se jí hlavně česká muzika – Karel Černoch, který pro ni byl vzorem, také Vladimír Mišík nebo Petr Novák. Poté došlo i na zahraniční muziku, poslouchala Deep Purple nebo Suzi Quatro.

Zdroj: 5plus2 (idnes.cz)

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články