Petra Hapková měla dva tatínky. Oba jí do života dali něco jiného, vnučky se ale nedožil ani jeden

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
petr hapka
Zdroj: Profimedia

Legendární skladatel, zpěvák a dirigent Petr Hapka měl sedm dětí. Jedním z nich je zpěvačka Petra Hapková, která své dětství strávila s maminkou v Itálii. Zde ji vychovával otčím Franco a za tátou jezdila párkrát do roka. Stihla se sice vrátit, než její otec onemocněl, a mohla si ho tak užít, ale její rozhodnutí mít děti přišlo až po jeho smrti. Tatínek se tak vnučky Ley nedožil.

Petra Hapková je jedním z Hapkových potomků. Se svou maminkou, herečkou Zorou Ullou Keslerovou, vyrůstala v Římě, a dětství tedy strávila bez otce. Toho vídala jen několikrát do roka, když za ním jela do Prahy.

Do Itálie se už nevrátila

„Jezdili jsme sem, ale faktem bylo, že táta byl daleko a že jsem ho tím pádem vídala méně. Ale když se do takové situace už narodíte a vyrůstáte v ní, ani si nevšimnete, že je něco jinak nebo divné. Do České republiky jsme jezdili třikrát až čtyřikrát ročně, což mi vlastně zůstalo dodnes. Jen jsem změnila místo, takže dneska cestuju opačným směrem,“ uvedla Petra Hapková v podcastu Známí známých s tím, že nyní se občas jezdí podívat do Říma, ale jinak žije v Čechách.

Ačkoliv svého otce vídala minimálně, mužský vzor jí nechyběl. Její matka se totiž v Itálii zamilovala a se svým novým partnerem strávila 32 let.

„Takže jsem ho měla jako vzor a byl bezvadný. Táta byl takový ten prdlý vzor na zábavu, na hraní, na blbosti a Franco byl ten řádný člověk, který mě naučil, jak se vlastně v tom životě probojovat,“ uvedla v podcastu, jaký byl život se dvěma otci.

Sama si pak vyzkoušela žít s Italem, ale její partner byl typický žárlivý Ital, který zároveň skvěle vařil. Rozešla se s ním tak, že se nevrátila do Itálie.

„Chtěla jsem ukončit tehdejší vztah, už mě nebavil. Dotyčný za mnou přijel na silvestra a já mu řekla, že tady zůstanu, rozhlédnu se a zkusím se chytit jako zpěvačka,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES.

Otec se vnučky nedožil

Po této zkušenosti si nemůže vynachválit svého manžela. Ačkoliv se s ním měla dobře, nechtěla mít děti. Pak ale přišla rána osudu a ona názor změnila.

„Zlom nastal, když můj muž ve 39 letech dostal ošklivý infarkt. Ležel na JIP a mně se najednou něco změnilo v hlavě. Řekla jsem si, že toho člověka miluju a je nám přece dobře, takže tady prostě musíme něco společně zanechat. Bála jsem se, že zemře. A pak mi došlo, že kdybychom měli to jedno dítě, jednu holčičku, tak bych byla šťastná. No, vesmír poslechl a máme ji,“ prozradila v podcastu, co vedlo ke změně rozhodnutí.

Změny jejího rozhodnutí se ale bohužel skladatel nedožil, protože v roce 2014 zemřel na zápal plic a Petra své rozhodnutí změnila až o čtyři roky později, kdy také rovnou otěhotněla.

Dcera Lea podobu s dědečkem nezapře. Zdědila ale i jeho a maminčiny geny?

„Moc nezpívá, spíš je bubenice po tátovi. A bohužel herečka po babičce,“ řekla minulý rok Petra Hapková pro server Super.

Zdroje: Podcast Známí známých, iDNES, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články