Petra Černocká rozmazluje vnučku zejména jídlem. Nejraději má malá Coco babiččino kuře na paprice

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Petra Cernocka
Zdroj: Nextfoto

Petra Černocká je pyšnou babičkou holčičky Olivie Coco, která je oblíbenou dabérkou. Občas Černocká řekne něco, s čím její dcera Barbora Vaculíková úplně nesouhlasí, ale je zřejmé, že babička to s vnučkou umí. Ačkoliv je Petra spíše didaktickým typem, jak na sebe sama práskla, vnučku rozmazluje hlavně jídlem. Zejména pak kuřetem na paprice.


Malá Olivia Coco, jak se vnučka Petry Černocké jmenuje, je prý celá babička. Nejen vzhledově, ale i svým talentem. Tím samozřejmě nechceme upřít geny její mamince Barboře Vaculíkové, která je úspěšnou zpěvačkou. Ale Coco jde spíše směrem k babiččině kariéře.

Nadaná dabérka

Coco diváci mohou slyšet například v pohádce Mimi šéf 2.

„Začal ji bavit dabing, také má výhodu, že zpívá. Když se dnes točí nějaký film nebo pořad pro děti, je tam často role, ve které holčička také zpívá. Má toho za sebou už dost a obávám se, aby zase nebyla moc ambiciózní. Nechci říct, že by jí pro to byla škoda, ale ona je velmi šikovná a zvládla by dělat i něco jiného,“ pěla na ni herečka ódy v rozhovoru pro Aha!

Není však pravda, že by holčička rodinu v době pandemie živila, jak koluje po internetu. Coco byla ale skutečně jediná, která měla v kulturní oblasti či umění v době covidu práci. Na rozdíl od koncertování bylo totiž možné dabing dělat. Veškeré příjmy z dabingu si dle maminčiných slov šetří na vlastním účtu.

„My jsme čerpali z našich úspor a později pracovali s mužem na ekonomickém projektu Corrency, který pomáhá lidem stiženým finanční krizí,“ vyjádřila se Barbora Vaculíková.

Didaktická babička

Petra Černocká má s vnučkou krásný vztah a je vidět, že by s ní chtěla trávit co nejvíce času.

„Už nejsem babička na plný úvazek, tolik mi už vnučku nepůjčují. Chodí do školy, do kroužků, pořád něco dělá, takže u mě už nepřespává. Já jsem teď taková záložní babička, která ji občas vyzvedne ze souboru nebo ji někam doveze,“ posteskla si pro Extra.

Zároveň ale Blesku přiznala, že je to její manžel Jirka Pracný, s kým si vnučka vyhraje. Ona je prý spíše didaktická babička a také ráda vnučku vykrmuje.

„Já jsem taková moc didaktická a umím ji tak maximálně pořádně nakrmit. To dělám ráda, divím se, že není tlustá, když ji mám v moci,“ práskla na sebe babička. A co vnučce nejraději vaří?

„Když se jí zeptám, co mám uvařit, tak to jsou kuře na paprice, palačinky nebo krevety s rýží,“ uvedla Černocká a podělila se o svůj recept.

Kuře na paprice dle Černocké

Na kuře na paprice dle Černocké budete potřebovat 1 kuře, 50 g slaniny, 1 cibuli, 1 lžíci mleté sladké papriky, 400 ml drůbežího vývaru, 5 kuliček nového koření, 1 lžíci másla, 1 lžíci hladké mouky a 200 ml zakysané smetany.

Naporcované kuře osolte a orestuje na slanině nakrájené na malé kostičky. Poté maso vyjměte, do kastrolu ke slanině přidejte cibuli, kterou osmahněte dozlatova. Směs zaprašte paprikou, vraťte maso, přidejte koření a zalijte polovinou vývaru.

Takto připravené nechte podusit cca 40 minut a dolévejte vývar. Když maso změkne, vyjměte jej a oberte od kostí. Máslo a mouku propracujte dohromady a vypracujte kuličku, kterou do omáčky dejte a rozmixujte, aby nezůstaly hrudky.

Přidejte smetanu, sůl a povařte 10 minut. Následně omáčku přeceďte přes síto a máte hotovo.

Zdroj: Super, OnlyU, Blesk, Aha!, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články