Petra Černocká řekla, jak se vyrovnala se smrtí své matky. Zemřela, když jí bylo teprve 10 let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petra cernocka
Zdroj: Profimedia

Vynikající české zpěvačce Petře Černocké je dnes už 72 let. Stále ale vypadá skvěle a má plno pozitivní energie do života. Kromě toho se jí podařilo vychovat dceru Barboru Vaculíkovou, která díky ní podlehla hudbě. A dokonce i vnučka se dnes věnuje zpěvu.

Život Petry Černocké nebyl jednoduchý. Jako malá přišla o maminku a rozhodně to pro ni tehdy muselo být náročné. Dnes ale na vše vzpomíná s nadhledem, a dokonce podle rozhovoru na webu dvojka.irozhlas.cz tvrdí, že ji ztráta matky ve výsledku posílila.

V současné době si Petra s ničím neláme hlavu. Na své zpěvačky v rodině je hrdá, Vánoce příliš neprožívá a věnuje se tomu, aby si užila každý den svého života naplno. Díky tomu, že se v dětství obrnila proti těžkým psychickým událostem, stala se silnější.

Děti rozhodně od hudby neodrazuje

„Jsem úplně typická babička, nadšená z vnoučete. Je to šikulka,“ říká Černocká. Její vnučka si nově zazpívala v jedné z vánočních písniček a hrdá zpěvačka svou vnučku může jen a jen chválit. Prozradila také, že ji ani svou dceru od zpěvu nikdy neodrazovala.

„V hereckých rodinách se ví, že herectví je těžká práce, a snaží se to svým dětem rozmluvit, přemlouvají je, aby byly třeba právníci nebo doktoři. Moji rodiče neměli nic proti tomu, abych šla na konzervatoř, a co se týče mé dcery, tak tu jsem donutila udělat si vysokou školu, a sotva přišla s papírem, řekla mi, že teď už může konečně zpívat,“ směje se Černocká.

Už teď se zpěvačka těší, že si užije svátky pohody a klidu. Ale přiznala, že předvánočním stresem se moc nezabývá. Podle svých slov už nemá věk na to, aby řešila nějaké shony ve frontách na dárky, takže se snaží jenom myslet na to hezké.

Těžké chvíle, které dělají lidi silnějšími

„Jak jde čas, tak škrtám pečení cukroví, na úklid hledám pomocnici, a dárečky pro přátele nosím v malých taštičkách, ani je nebalím do papíru, což samozřejmě nikomu nedoporučuji,“ usmívá se Petra Černocká na dotazy o Vánocích. Má stále smysl pro humor a podle všeho je to i tím, že kdysi takové štěstí neměla.

„Maminka mi zemřela, když mi bylo deset let. Mám pocit, že to ve mně vybudovalo jakousi rezistenci vůči těžkým podmínkám. Dneska, když dítě nepřekonává žádné obtíže, tak může být křehčí,“ svěřila se Petra médiím. Možná právě proto má stále dobrou náladu a příliš si věci nebere.

„Nechci říct, že jsem se zocelila, to bych přehnala, ale mělo to na mě vliv. Jsem taková flexibilní v přijímání ran života,“ uzavřela rozhovor. Zároveň ale jistě ona i její fanoušci doufají, že takových těžkých ran přijde už co nejméně.

Zdroj: dvojka.irozhlas.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články