Petr Rychlý šel po infarktu do sebe. Posilování se vyplatilo

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
petr rychly
Zdroj: Marek Pátek / CNC / Profimedia

Jeho život prošel razantní změnou. Když se téměř před deseti lety Petr Rychlý ocitl tváří v tvář smrti, dospěl k názoru, že musí začít žít jinak. Po téhle těžké životní zkoušce šel oblíbený herec do sebe a začal na sobě makat.

Udělalo se mu špatně, něco nebylo v pořádku. Za dva měsíce skončil v pražském IKEMu s masivním infarktem. To byla pro Petra Rychlého varovná kontrolka, která nastartovala jeho životní proměnu.

Začal více odpočívat

I když to na první pohled vypadá, že má známý herec stále plné ruce práce a jen tak se nezastaví, on sám přiznává, že se naučil mnohem více odpočívat.

„Jeden den v týdnu mám vždy volno na relaxaci, pokud jedu někam dál než tři sta kilometrů, tak na místě přespávám a neženu už se v noci zpět domů. Opravdu dnes již šetřím energií. Naučil jsem se konečně odpočívat,“ odhalil Petr Rychlý v rozhovoru pro server iDNES.

Točil i dva seriály najednou

Prodělaný infarkt byl pro Petra pořádnou fackou. Uvědomil si, jak špatně se ke svému tělu choval. Přeceňoval své možnosti, šel za hranici síly.

Byly časy, kdy točil i dva seriály najednou. Musel vstávat brzy ráno, ani jeden den neměl volný, když zrovna nenatáčel, tak moderoval nebo hrál divadlo.

Po infarktu své manželce slíbil, že se začne mnohem více šetřit a bude naslouchat svému tělu, které mu dává najevo, kdy je toho na něj příliš.

Makal na sobě

Petr do svého života přidal také mnohem více pohybu. Fyzická aktivita totiž snižuje riziko dalšího infarktu. Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě tak začala pravidelně cvičit.

Nejdříve na to šel s rozvahou, pěkně postupně a pomalu. Poté přidával, chtělo to trpělivost, aby mohl zvedat těžší závaží.

Petr Rychlý je dnes již čtyřnásobným dědečkem a jeho formu by mu kdekdo mohl závidět. Nad hlavu totiž podle posledních informací deníku Aha! zvedne přes 30 kilogramů a trénovat rozhodně nepřestává.

Zdroj: iDNES, Aha!

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články