Petr Rychlý prodělal infarkt. Jeho syn popsal, co se dělo, než se dostal do nemocnice

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr rychly
Zdroj: Profimedia

Petr Rychlý baví fanoušky na televizních obrazovkách už velmi dlouho. Kdysi moderoval svůj vlastní pořad Natočto!, pak se stal jednou z hlavních postav seriálu Ordinace v růžové zahradě, a dokonce se účastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas. S takovým vytížením se není čemu divit, že má herec občas i nějaké ty zdravotní komplikace.

Je to už několik let od chvíle, kdy Petr Rychlý prodělal infarkt. „Mohu potvrdit, že Petr Rychlý prodělal angioplastickou operaci. Je ale v pořádku,“ řekl tehdy deníku Aha! ředitel PR a komunikace Josef Koukolíček. O den později sice herce z nemocnice propustili, od té doby ale na zážitek vzpomíná.

Je jasné, že kromě toho, že si Rychlý dává větší pozor na své zdraví, cení si mnohem více obyčejných věcí. Díky infarktu si totiž uvědomil celou řadu podstatných maličkostí, které ho dnes provázejí životem. Tehdy podle lékařů musel mít Rychlý problémy už delší dobu, on je ale podcenil.

Ani moje tělo není tank

„Lékař se mě zeptal na diář, ve kterém viděl: 6:00 natáčení Hostivař, pak zkouška, cesta do Ostravy a hned domů, protože jsem další den točil. Neviděl tam ani jeden den na regeneraci. A když uviděl diář z předchozího roku, tak ztuhnul a řekl mi, že tělo není tank a já jsem se k němu jako k tanku choval,“ svěřil se Rychlý pro web dvojka.irozhlas.cz.

„Dneska si práci líp organizuji, nejezdím na otočky. Ubral jsem na pracovním tempu,“ dodal. Tehdy prý vyděsil nejen sám sebe a lékaře, ale také svou rodinu. Jeho syn Ondřej Rychlý, který se dnes po vzoru otce věnuje herectví, údajně tehdy hned nepochopil, co se vlastně děje.

„Byl to obrovský šok. Já jsem tehdy přijel z chalupy, táta mi zavolal a už byl po operaci. A já v tom šoku vůbec nepochopil, co říká, a protože měl tak klidný hlas, tak jsem mu odpověděl, že jsem unavený, že přijedu za týden, a položil telefon. Teprve pak mi došlo, co táta řekl, nasedl jsem hned do taxíku a odjel za ním. Byl to pro nás oba zásadní životní moment, kdy jsme si uvědomili, jak je život křehký,“ popsal mladý herec.

Stále tak trochu workoholik

I když se snaží dnes Petr Rychlý ubrat na pracovním tempu, stále o sobě říká, že je tak trochu workoholikem. Natáčí seriál, věnuje se divadlu, neustále někde lítá a pracuje na představeních. „A když žádné není, můžu jet někam moderovat. Jeden můj kamarád, statistik, mi spočítal, že z každého roku strávím dva měsíce v autě,“ doplnil herec pro idnes.cz.

Infarkt ho postihl ještě před padesátkou a rodina tehdy byla podle jeho slov to, na co myslel ve velkém. „V první chvíli to byla panika. Obrovská panika. Myslíte na budoucnost. Na rodinu, kterou zaopatřujete. Co bude dál?“ vzpomíná. Přiznává, že si od té doby uvědomuje, jak náročná jeho práce je.

„Do té doby bych nevěřil, jak je hraní divadla fyzicky náročné, i když jde o menší roli. Při prvním představení po propuštění z nemocnice jsem měl co dělat, abych dohrál. Kolegové byli samozřejmě ostražití, já se snažil dělat, že vše zvládám. Ale když o pauze padla opona, byl jsem na konci sil,“ vysvětlil závěrem s tím, že se dnes na sebe snaží více myslet.

Zdroj: idnes.cz, Aha!, dvojka.irozhlas.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články