Petr Pavel nakupoval na polské tržnici. Podle některých lidí se jedná o nevlastenecké chování

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Prezidentská volba budí vášně i po skončení. Ačkoliv bylo vítězství Petra Pavla relativně přesvědčivé, jeho odpůrci si nedají pokoj ani po volbách. Nedávno vzbudilo vášně video, kdy budoucí hlava státu nakupuje na polské tržnici. Je to opravdu takový problém?

Už více než tři neděle znají Češi svého budoucího prezidenta. Volební kampaň byla i na české poměry celkem vyostřená a ani přesvědčivé vítězství Petra Pavla, který získal více než 58 procent hlasů, rozdělenou společnost spojit nedokázalo.

Pavlův nákup v Polsku opět rozdělil diskutující

Každý krok budoucího prezidenta je tak pod velmi silným drobnohledem. Příkladem jsou i návštěvy zahraničních politiků, které nyní Pavel podniká. Zatímco někteří lidé si pochvalují, že Česká republika má opět aktivní zahraniční politiku, jiní jsou toho názoru, že je až příliš aktivní na to, že oficiálně není ještě ve funkci.

V tomto případě by se dal i nějaký ten nesouhlas pochopit. Nedávno se však na sociálních sítích objevila kauza, která jasně dokazuje klasické české přísloví o tom, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Na internetu se objevilo video, které zachycuje Petra Pavla s jeho manželkou na polské tržnici. Podle velké tašky, kterou nese, lze předpokládat, že tam byl na nákupu.

Podle některých diskutujících podporuje Pavel Fialu a není vlastenec

Někteří lidé na internetu, především pak na facebooku, začali okamžitě řešit, co vlastně Pavel na polské tržnici dělal. A podle některých se jedná o chování přímo nevlastenecké.

„No úžasný prezident. Jde všem příkladem. Přece nebude podporovat český národ, který mu dal důvěru,“ napsala diskutující Hana.

Pravdou ale je, že pokud by měl český prezident nakupovat jen v českých obchodech, jeho pole působnosti by se zmenšilo na opravdové minimum. Podporovat české podnikatele je sice určitě skvělé, ovšem nakupovat pouze u nich je zřejmě tak trochu nerealistické.

Samozřejmě nechyběla ani kritika směrem k současné vládě. V různých modifikacích se tak objevovala informace o tom, že v Česku je draze, protože česká vláda a pětikoalice a i chudák prezident musí jezdit až do Polska.

Záhada cesty za levným nákupem byla brzy objasněna

Ano, možná může na první pohled působit divně, že si budoucí prezident jezdí nakoupit do Polska. Lze ale předpokládat, že kvůli cenám to nebude. Vyluštění této záhady bylo překvapivě jednoduché, někteří diskutující jí však přesto na kloub nepřišli.

Petr Pavel má totiž nedaleko oné tržnice ve městě Kudowa-Zdroj chalupu, a to tak nedaleko, že to má blíže do obchodu do Polska než do Česka. Na webu Manipulátoři to vysvětlil Jan Cemper.

Na zmíněném webu je navíc uvedeno, že video s největší pravděpodobností vzniklo dávno před tím, než byl Pavel vůbec zvolen prezidentem. Datum pořízení se odhaduje na jaro loňského roku, kdy muž na záběrech nebyl zvolený prezident České republiky, ale maximálně kandidát na prezidenta.

Twitter: Proč by nás to mělo zajímat?

Zatímco na facebooku se lidé ne úplně spravedlivě rozhořčovali, lidé na twitteru to viděli úplně jinak. „Nemůže to být třebas tím, že to má z chalupy blíž,“ tázal se uživatel s přezdívkou Emppu. „A v čem je problém?“ nechápala další diskutující. „Ta bezmoc, když to nejhorší, co jste na něj schopní vyhrabat, je tohle, že,“ myslí si uživatel JT.

Pravdou je, že Petr Pavel je osobnost, která bude českou společností enormně sledována. Možná by se ale mělo věnovat více pozornosti jeho budoucím (ne)úspěchům v tuzemské i zahraniční politice, než řešit to, co si kupuje s manželkou v zahraničí na tržnici.

Zdroj: Facebook, Twitter, Manipulátoři, Novinky, Echo

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články