Petr Pavel by chtěl jezdit na zahraniční cesty na motorce. Lidé na sítích ho v tom plně podporují

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: Profimedia

Nový prezident Petr Pavel má mnoho zálib. Jednou z nich jsou motorky. Potvrdil to i ve svém posledním příspěvku na sociálních sítích, kde se s jedním pořádným strojem představil.

V motorkářském oblečení a sedící na mašině, za kterou by se žádný motorkář rozhodně nestyděl, vypadá Petr Pavel spíše jako fanoušek těchto dopravních prostředků než jako prezident. Proč by ale tyto dvě věci nemohl spojit?

Motorky miluje Petr Pavel už dlouho. Začátkem března přijel například na svém stroji zahájit motorkářský veletrh Motocykl Praha v Letňanech, jak píše Blesk.

„Moc jsem se těšil na to, že dnes vytáhnu motorku, už mne svrběly ruce. Budu se těšit, že se v průběhu roku budeme potkávat na různých motorkářských akcích. Užijte si to a hlavně bezpečně,“ uvedl.

Server iDNES informoval, že Pavel na veletrh dorazil na svém BMV GS1250. Doma v garáži má pak prý ještě českou klasiku v podobě Jawy 350. Nedávno měl také možnost se několikrát svézt na legendě Harley-Davidson XL 1200.

Rád by na ní vyrazil i do zahraničí

„Kdyby se takhle daly absolvovat i zahraniční cesty,“ píše Pavel u svého příspěvku na instagramu.

Na výstavním kousku se usmívá do fotoaparátů a kolem něho stojí zástupy dalších lidí, kteří si ho fotí ze všech stran.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Pavel (@prezident_pavel)

Zdá se, že lidem je prezident na motorce sympatický. Někteří se totiž ptají, zda by si podobný stroj nemohl pořídit alespoň na cesty po republice. Andrej Babiš měl karavan, není tak důvod, proč by on nemohl mít motorku.

„Vždyť jste prezident. Tak si to snahou zařiďte. Lidé by vás milovali ještě více,“ myslí si pan Martin na instagramu.

„Vždyť by to nebyl takový problém. Byla by to i krásná kolona. Už to úplně vidím, jak takhle vjíždí do města a všichni jen čumí s otevřenou hubou, co že to máme za frajera prezidenta,“ doplňuje na twitteru uživatel Uriah.

Sám Pavel v jednom z rozhovorů pro iDNES přiznal, že už do zahraničí na motorce cestoval. Nejdále na ní jel z Olomouce do Londýna. Do práce ale na motorce prý kvůli své přísné ochrance jezdit nemůže.

Po prezidentovi na vozíku slušný posun

Sledující na sociálních sítích si Pavla nemohou vynachválit. A zdá se, že s motorkou na ně zapůsobil opravdu výrazně.

„Masaryk jezdil na koni, proč by nemohl Pavel jezdit na motorce,“ zamýšlí se pak pro změnu pan Standa. „Tohle by byl cool obrázek na ty poštovní známky,“ vtipkuje pak paní Jana.

Zdroj: Twitter, Instagram, Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články