Petr Muk by byl na svou dceru pyšný. Podívejte se, jaká krásná slečna z ní vyrostla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
petr muk
Zdroj: Jindřich Mynařík / CNC / Profimedia

Dnes je to již více než deset let od doby, kdy ve svých pětačtyřiceti letech zemřel zpěvák Petr Muk. Češi na něj ale dodnes vzpomínají. Žije ve svých písních, a jak se nakonec ukázalo, také ve své dceři Noemi.

Petr Muk se proslavil svým nezapomenutelným silným hlasem a českými hity, mezi které patří například Ráchel, Tančíš sama nebo Něžné dotyky. Kromě toho také přezpíval některé známé hity jiných umělců, třeba Stín katedrál.

Narodil se v Českém Krumlově a už odmalička se věnoval hudbě. Ve svých patnácti začal hrát s první kapelou, vystřídal jich hned několik. Nejvíc ho ale proslavila skupina Oceán.

Po jeho smrti žena Eva a dcera Noemi odjely zpět na Slovensko

Manželka Petra Muka Eva byla podle svých slov v Čechách šťastná, ale žila zde hlavně kvůli němu. Po jeho smrti ji tu už nic nedrželo, a tak i se svou dcerou, která tehdy byla ještě malá, odjela zpět do rodné země.

Petr Muk se od devatenácti let léčil s bipolární poruchou. Jde o psychickou nemoc, která silně ovlivňuje výkyvy nálad člověka. I když bral léky a bojoval, poslední roky před jeho smrtí se spekulovalo o tom, že ho nemoc ničí víc, než na sobě dává znát.

V roce 2006 se pokusil o sebevraždu. Když o čtyři roky později zemřel, spekulovalo se o tom, že si opět sáhl na život on sám, nakonec ale byl jeho případ uzavřen jako nehoda.

Po rozloučení s manželem a otcem odjely Eva s Noemi na Slovensko, kde začaly nový život. Dodnes ale samozřejmě na Petra vzpomínají. A to i Noemi, která si ho sotva pamatuje.

Byly jí tehdy jen čtyři roky. I tak si ale vzpomíná, že chodili s otcem do parku, kde stávalo piano a on jí na něj hrál. Láska k hudbě jí možná právě proto zůstala až dodnes.

noemi muková

Zdroj: Profimedia

Se slovenštinou bojovala. Dnes je nadaná snad ve všech směrech

První roky po přestěhování na Slovensko Noemi mluvila jen česky, dokonce i ve škole. Nakonec se ale prý přizpůsobila. I když to pro ni bylo těžké, opustila své kamarády v Česku, za kterými se někdy dodnes jezdí podívat.

Dnes je jí čtrnáct let, věnuje se kreslení, zpěvu, hraje na klavír a tančí. Nejen svými zájmy, ale i obličejem je celý tatínek. Své matce dělá radost, a ta je na ni náležitě hrdá.

Zpěvu se ale Noemi chce věnovat jen pro zábavu a rozhodně v něm nechce prorazit do showbyznysu jako Petr. I když je ještě mladá, má podle svých slov jasno, čím by chtěla být.

Zhruba před rokem prozradila v rozhovoru s médii, že by ráda vystudovala na zubařku. To všechny kolem překvapilo vzhledem k tomu, jaké umělecké nadání má. Noemi má ale i záložní plán.

Kdyby se měla někdy věnovat umělecké kariéře, vybrala by si tanec. Nejvíce ji baví ten jazzový, ale je pohybově nadaná snad na všechny druhy tance. Možná se tak jednou objeví v nějaké taneční soutěži. Anebo bude opravovat zuby těm, kteří to potřebují, aby se mohli na svět usmívat tak jako ona. I přesto, čím si prošla, je to dnes milé a pozitivně naladěné děvče.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články