Petr Lesák neměl kvůli produkční agentuře na nic čas. S prací sekl a věnuje se cestování po světě

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Petr Lesak
Zdroj: Profimedia

Dříve byl Petr Lesák oblíbeným televizním i rádiovým moderátorem a producentem. Dnes se o něm ale málokdy mluví. Kam se poděl, jak se za dlouhé roky změnil a co dnes dělá?

Jako moderátor začínal na Evropě 2. V rádiu hlásil zprávy a snažil se vydělat si alespoň nějaké peníze. Jelikož se osvědčil, velmi brzy se objevila nabídka od TV Nova. Snídani s Novou moderoval Lesák od roku 1994. Po pěti letech v ní ale skončil.

Stojí za mnoha pořady

I když Lesáka proslavilo především rádio a potom právě Snídaně s Novou, stojí za mnoha pořady. Lidé si často ani neuvědomují, že se jako producent, nebo přímo jako moderátor, podílel například na Prostřenu.

Kromě toho má na svědomí i pořady Vypadáš skvěle!, Jste to, co jíte, Top Star a mnoho dalších, uvádí TV Guru. V roce 2016 web Aha! uvedl, že Lesák vlastní franšízu bageterie a věnuje se především tomuto byznysu.

Zcestovalý moderátor

Petr a jeho společník vybudovali v České republice obrovskou produkční agenturu. Jenže on zjistil, že to není jeho sen.

„Vyrobili jsme třeba Jak se staví sen, Prostřeno. Zjistil jsem, že nemám na nic čas. Tak jsem projekt utnul a řekl si, že je čas žít,“ uvedl v roce 2022 pro Český rozhlas Dvojka.

Lesák vždy chtěl především cestovat. Několikrát pobýval dlouhé měsíce v Austrálii, líbilo se mu ale také Japonsko, Bali, Nový Zéland, Thajsko a Izrael.

„Ale hlavně jsem objevil Madeiru a naprosto jí propadl. A to tak, že z mého původního plánu odstěhovat se do Austrálie, na což jsem už přece jen poněkud moc za věkovým zenitem, jsem si koupil byt s výhledem na oceán právě na Madeiře,“ svěřil se.

Zdroj: TV Guru, Super, Blesk, Aha!, Český rozhlas Dvojka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články