Petr Janda připravil pro uprchlíky byt přímo ve svém domě. O Putinovi si myslí své

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr janda
Zdroj: Profimedia

Devětasedmdesátiletý hudebník Petr Janda je sice rocker tělem i duší, hlavně je to ale dobrý člověk, který se snaží pomoci, když je to potřeba. Současná situace na Ukrajině ho ani tolik neděsí, jako spíš rozčiluje. O Putinovi si myslí své a na válku nadává, kudy chodí.

Celá řada lidí s Ukrajinci soucítí a snaží se jim pomoci, zbytečné nadávky na stranu Ruska ale nemají velký smysl a jenom ničí člověku nervy. Přesto mnoho z nás ví, že to bez nich nejde a vztek se musí ventilovat. A právě Janda je v tomhle přeborník.

O tom, co si myslí o celé válce, se vyjádřil v médiích hlasitě a jasně. Podle jeho slov je celý konflikt doslova prasárna a Putin je lhář a tyran. Na druhou stranu ale projevuje frontman skupiny Olympic i svou jemnější stránku a tvrdí, že chce pomoci, jak to jen bude možné.

Je to svinstvo, Putin umí jenom lhát

„Všichni vidíme fotky a zprávy, podle kterých si každý udělá jasný obrázek. Já to vidím jako prasárnu. Není to tak dávno, co Putin řekl, že Ukrajinu nenapadne, že je to jen cvičení,“ rozčiluje se hudebník. Podle jeho slov je ruský prezident Vladimír Putin lhář, který vyvrací svými činy všechno, co říká.

„Tvrdil, že je to u konce, že cvičení končí, že vojáci jedou domů. Pak najednou tohle svinstvo,“ pokračuje tvrdě Janda na adresu ruské hlavy státu. Podobně jako rocker to cítí i celá řada dalších lidí, jen málokdo se ale s takovou vervou vyjádřil v médiích.

Na druhou stranu ale Janda rozhodně nepatří k těm, kteří jenom nadávají a nic nedělají pro to, aby se situace zlepšila. Naopak se snaží co nejvíce přispět a podle svých slov nechá u sebe v bytě dokonce i několik uprchlíků bydlet.

Už pro ně má připravený byt

„Čekám, koho mi vyberou a pošlou. Zatopil jsem už v pondělí, aby měli teplo, ale je to ještě prázdné. Budou přímo u mě v domě, já tam mám nahrávací studio, mám tam byt pro správce, ten je momentálně volný, tak budou tam,“ svěřil se Janda s tím, že je rád, že může nějak pomoci.

Dodává, že byt je kompletně zařízený a ukrajinští lidé s sebou tak nemusí mít vůbec nic, všechno jim sám rád poskytne, a to včetně finanční podpory. Nakonec ještě doplnil, že 5 minut chůze od bytu je obchod, a snad tak budou mít noví obyvatelé alespoň v rámci možností to nejlepší, co pro ně mohl připravit.

Petr Janda není jediný, kdo pomáhá. Mnoho celebrit se snaží Ukrajincům poslat peníze, sehnat bydlení, někteří je dokonce nechávají přímo u sebe ve svém bytě. Ukazuje se naštěstí, že českému showbyznysu není cizí neštěstí ukradené. Kdo může, ten dělá pro válkou postižený stát maximum.

Zdroj: Aha!, pribramskydenik.cz, plus7dni.pluska.sk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články