Petr Janda má problémy se sluchem, lékaři mu doporučili naslouchátko. To však odmítá nosit

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Janda Petr
Zdroj: Profimedia

Nedávno oslavil Petr Janda – frontman skupiny Olympic – krásné životní jubileum. Kulaté narozeniny si užil po boku své rodiny a přátel, kteří pro něho připravili pořádnou oslavu. Naplno se věnuje muzice i v tomto krásném pokročilém věku. Je tu ale jedna věc, která známého rockera trápí. Lékaři mu doporučili používat naslouchátko. To ale Petr Janda zásadně odmítá.

Málokdo by neznal rockovou skupinu Olympic, v jejímž čele odjakživa stál právě Petr Janda. Mezi její nejznámější hity patří například Želva, Snad jsem to zavinil já nebo Pták Rosomák.

Za léta působení kapely mezi českými interprety strávil Petr dlouhé hodiny na pódiu. A ačkoli si každý jediný koncert náležitě užíval, hlasitá rocková muzika si na něm vybrala svoji daň.

Má problémy se sluchem

Není tajemstvím, že Petr Janda má k muzice blízko. Ba co blízko – on muzikou žije, miluje ji a nehodlá se jí vzdát ani na úkor svého zdraví.

Když se u něho začaly objevovat problémy se sluchem, nenechal se tím rozhodit. Na doporučení lékařů si dokonce naslouchátko pořídil.

Nechal se ale slyšet, že ho nenosí. „Já ho nevyužívám. Nenosím ho. Pořád mi to blbne a necítím se v tom pohodlně. Takže ho mám doma, ale nepoužívám ho,“ prozradil Janda magazínu Sedmička.

Naslouchátko by mělo být Petrovi přínosem, on sám ho ale popisuje spíše jako přítěž. Stěžoval si na to, že mu naslouchátko neustále blblo, zlobilo a on se s ním prostě necítil pohodlně.

Koncertování naplno

I ve svém pokročilém věku je Petr Janda neuvěřitelně aktivní a život si užívá opravdu naplno. S vervou se také pustil do koncertování.

„Teď jsme to rozjeli. Máme dvakrát až třikrát týdně koncerty. Já se cítím dobře a enormně se na koncerty těším, protože ten absťák byl příšerný, tak teď si to užíváme,“ prozradil zpěvák pro Super.

Na koncerty se fanoušci mohou těšit od listopadu tohoto roku. Bude jich šedesát a budou trochu jinak koncipované než jak jsme zvyklí u jiných koncertů. Podle Petra Jandy se rozhodně máme na co těšit.

Zdroj: Sedmička, Super

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články