Petr Janda: Drsného rockera okradli doslova o všechno. Zachránila ho fotka v telefonu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr janda
Zdroj: David Malík / CNC / Profimedia

Petr Janda je sice na jednu stranu drsný rocker, na druhou stranu je ale také jen člověk, a navíc ve svém věku 79 let už nemá na všechno tolik sil. Možná právě toho využili hned dvakrát zloději, kteří se postarali o to, aby mu pořádně znepříjemnili předvánoční cestu do Paříže.

S rodinou si Janda chtěl vyrazit na krásný výlet. Místo toho si ale prožil noční můru a zachránila ho nakonec až fotografie občanky v mobilním telefonu. Na nepříjemný zážitek bude vzpomínat asi ještě dlouho. Všechno to totiž začalo, když kupoval několikadenní jízdenku na metro.

Už v tu chvíli totiž přišel o velkou část svých peněz, protože naletěl podvodníkovi. Ten mu slíbil, že mu pomůže s platbou jízdenky, jenomže později Janda zjistil, že dal muži velké peníze, a on mu namísto několikadenní jízdenky koupil jenom jízdenku na jeden den.

Důvěřivost není vždy správná

„Chlap s nějakou visačkou se nám nabídl, že je koupí na svou kartu a my mu to dáme v hotovosti. Vzal si 190 eur a my pak zjistili, že máme jízdenky jen na jednu cestu metrem,“ postěžoval si Janda. „Nebyli jsme v Paříži poprvé. Hned v hotelu nás varovali před krádežemi všeho druhu,“ dodal.

Přesto bohužel kvůli cizímu jazyku a důvěřivosti přišel o velkou část peněz. „Proto dávám věci do trezoru. Jenže doklady mi zmizely při cestě na letiště. Měl jsem všechno v peněžence v přední kapse kalhot. Šla strašně špatně vyndávat, nechápu, jak to zloděj dokázal,“ řekl k další krádeži.

Bohužel ani to nebylo to poslední, s čím musel zpěvák v zahraničí bojovat. Po dalších komplikacích už bylo Jandovi jasné, že tenhle předvánoční výlet se mu opravdu nevyplatil. Bohužel, kromě smutných vzpomínek si z něho tentokrát příliš zážitků nepřivezl.

Okradli ho i ve vlaku

Také ve vlaku se Jandovi stala celá řada nepříjemností. Vlak byl totiž hodně plný a nebylo si skoro ani kam sednout, hned při nástupu se navíc musel zpěvák stresovat. „Dcera Rozárka se nedostala dovnitř, úplně se ve mně zastavila krev, tak jsem ji honem tahal za bundu z nástupiště k nám do vagonu,“ svěřil se Janda.

„Přede mnou stál nějaký muž s kufrem, musel to být on. Zatarasil mi cestu. Potom říká kámoška, že nemá mobil. No a já zjistil, že nemám šrajtofli,“ dodal. V ní měl přitom zpěvák všechno. Doklady i platební karty. O to vše v jediném okamžiku přišel.

„Přitom jsem fakt opatrný, s Olympikem jsme projeli svět a vidíte, stejně vás dostanou. Nevím, co lidem poradit. Dát si peněženku na řetěz a nemít všechno pohromadě. Říkal jsem manželce Alici, že aspoň ví, co mi má dát k Ježíšku. Novou peněženku,“ zasmál se Janda, který se musel nakonec při kontrole jízdenek prokazovat občankou vyfocenou v mobilu.

Zdroj: Blesk, ahaonline.cz, super.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články