Petr Batěk i jeho bratr Pavel mají kvůli přísné otcově výchově doživotní psychické následky. Spolu mají ale skvělý vztah

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Batek
Zdroj: Michal Protivanský/CNC Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia

Petr Batěk i jeho bratr Pavel jsou dnes známými herci. Oba se chtěli umění věnovat už odmalička. Jejich dětství ale bylo plné starostí a problémů. Po letech promluvil Petr o tom, jak kvůli otci nepřetržitě trpěli strachem a mají kvůli němu i dnes psychické problémy.

Rodiče bratrů se rozvedli, když byli Petr s Pavlem ještě malí. I tak si ale Batěk vzpomíná, že otec na rodinu následně zcela zanevřel. Na své děti nepřispíval ani korunu a jejich matka to měla jako samoživitelka velmi těžké. Přesto jim ale bylo lépe, než když byl otec s nimi.

Stres a strach

„Já osobně jsem vnímal soužití s otcem jako zdroj strachu a spousty obav. Despotický byl určitě, ale spíš byl zahleděný do sebe a svoje potíže a problémy si léčil doma. Ve mně to potom zanechalo spoustu takových vnitřních strachů, že něco není v pořádku, i když se vůbec nic nedělo,“ svěřil se Petr Batěk v roce 2019.

Doplnil, že výjimkou nebyly ani fyzické tresty. Jelikož je ale jeho otec už delší dobu po smrti, nechtěl tehdy příliš rozpitvávat, jak špatným člověkem vlastně byl.

„Teď už si to s ním nemůžu vyříkat, protože nežije. Ale nejsem si jistý, jestli by to šlo. Náš táta byl taková složitá povaha. Měl svou hlavu a svůj pohled na svět, který by nikdo nezměnil,“ doplnil jen stručně pro Aha!

Doživotní následky

Petr přiznává, že výchova jeho otce pro něj znamená celoživotní následky. On sám se potýká hlavně s nízkým sebevědomím. A uvědomuje si, že problémy má i jeho bratr Pavel. Spolu nicméně oba herci vycházejí skvěle.

„Vztah máme vnitřně pevný a dobrý. Jasně, pohádali jsme se mnohokrát, ale když jde do tuhého, můžeme se na sebe spolehnout. Mimochodem i to je dílem naší maminky, která nás k tomu vedla,“ dodal v nedávném rozhovoru.

Zdroj: Prima Ženy, Super, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články