Peter Freestone na Freddieho Mercuryho vzpomíná dodnes. V soukromí byl prý spíše stydlivým mužem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petere Freestone
Zdroj: Profimedia

Bývalý komorník zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone žije v České republice už dlouhé roky. V roce 2020 dokonce získal české občanství. Nikdy prý neměl se zpěvákem žádnou přesnou smlouvu o spolupráci. Staral se jednoduše o to, aby měl frontman skupiny Queen jednodušší život.

„Zvedal jsem jeho telefon, platil účty, chodil nakupovat, něco jsem uvařil – prostě všechny činnosti, které člověk obyčejně dělá, jsem dělal já pro Freddieho. Takže on mohl trávit čas tak, že se věnoval tvorbě nových písniček a nebo prostě jen tak odpočívat,“ vysvětlil v roce 2015 Freestone pro Český rozhlas Hradec Králové.

Nejbližší přítel

Peter sice pro Freddieho pracoval, považoval ho ale spíše za velmi blízkého přítele. „Myslím, že k tomu významně přispěla skutečnost, že jsme měli podobnou výchovu a dětství. Freddie byl v internátní škole v Indii nějakých sedm osm let, já pět let, díky tomu jsme vždycky naprosto přesně věděli, o čem ten druhý mluví,“ vysvětlil v rozhovoru pro Headliner.

Zpěvák ho prý za každé situace uměl rozesmát. Freddie byl v osobním životě člověk, který neztrácel humor. Ačkoli Mercury zemřel v roce 1991, Peter na něj podle svých slov velmi často vzpomíná a připomínají mu ho běžné životní situace.

V soukromí byl prý spíše stydlivý

Na pódiu předváděl pořádnou show, proslavil se mnoha outfity, které by si na sebe jen tak nějaká celebrita nevzala. Podle jeho bývalého komorníka byl ale kupodivu v soukromí Freddie spíše stydlivý.

„Na pódiu byl totiž Freddie největší extrovert. V soukromí však byl stydlivý. On nemohl být nikdy ve společnosti sám. Musel mít vždy kolem sebe tři nebo čtyři kamarády,“ uvedl Peter.

Ačkoli hudba, kterou Mercury tvořil, se Freestonovi líbila, nebyl fanouškem skupiny Queen. Nešlo to, protože se to neslučovalo s jeho prací. Dnes si ale velmi rád staré hity skupiny poslechne a zavzpomíná si na staré časy a na skvělého hudebníka a přítele.

Zdroj: Frontman, Headliner, Český rozhlas Hradec Králové, Lidovky, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články