Personální změny ve StarDance. Jistotu nemůže mít dle vyhozeného Ondery nikdo. Kostková a Eben ale mohou být klidní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tereza Kostkova a Marek Eben
Zdroj: Profimedia

Pořad StarDance prochází velkými personálními změnami. Zdeněk Chlopčík končí jako porotce a nahradit ho má tanečník Jan Tománek. Navíc končí i hlavní choreograf Marek Zelinka, který své důvody nechce ventilovat, aby neodradil nástupce. Mluvilo se i odchodu Terezy Kostkové. Ta nakonec svůj post obhájila a bude po boku Marka Ebena moderovat i další ročník.

Po dvanácti letech spolupráce ukončila Česká televize spolupráci s porotcem Zdeňkem Chlopčíkem.

Chlopčík měl mít velké požadavky

„Podle mých informací si Chlopčík řekl o přidání na cesťáky z Ostravy, odkud jezdí na přímé přenosy, šéfka projektu Lucie Kapounová mu to měla odmítnout, tím pádem na to Zdeněk reagoval tím, že dopředu nepodepíše smlouvu. To mohlo Lucii urazit,“ uvedl neznámý zdroj ze zákulisí soutěže pro server Extra.

Navíc měl mít Chlopčík s Lucií Kapounovou problémy již delší dobu, protože prý kritizoval její práci a stěžoval si, že nemá co hodnotit, když se choreografie a tanec zhoršily.

„Výměna porotce Zdeňka Chlopčíka nesouvisí ani s jednou vaší informací. V historii StarDance se v porotách představilo celkem šestnáct osobností. Například Vlastimil Harapes, Michael Kocáb nebo Jan Révai. Změny ve složení poroty tedy nejsou vůbec ničím neobvyklým,“ rozporovala tato sdělení mluvčí ČT Vendula Krejčová.

Chlopčíka má nahradit tanečník Jan Tománek, který se zúčastnil čtyř ročníků soutěže.

Zelinka nechce uvádět důvody

Personální změny tím ale rozhodně nekončí, protože se ukázalo, že končí i hlavní choreograf Marek Zelinka. Ten svým vyjádřením naznačil, že jsou v ČT opravdu nějaké problémy.

„Je to moje rozhodnutí. Ale nechci to dál komentovat, abych zbytečně neztěžoval nástup někomu, kdo tam bude letos na podzim po mně,“ uvedl pro deník Blesk.

Původně Zelinkovu pozici vykonával Jan Onder, ale po jedenácti letech s ním televize ukončila spolupráci. A právě Onder nyní upozornil, že může skončit kdokoliv a kdykoliv.

„Všichni v tom pořadu jsou nahraditelní. Úplně všichni! Teď to byl Chlopčík, pak to může být klidně někdo mnohem zářivější,“ řekl pro server Extra.

Oblíbená dvojice zůstává i přes sprosté slovo

A že jeho slova nejsou daleko od pravdy, dokazuje i fakt, že jisté své místo neměli ani moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková.

Zejména Tereza měla velký problém po jednom z dílů, kde řekla sprosté slovo a přišlo na ni mnoho stížností, protože bylo vyslovenou před 22. hodinou.

„Taková svině nejsem, abych začínala od příjmení…,“ pronesla moderátorka.

Ta sama po vlně kritiky uvedla, že o konci na postu moderátorky uvažuje, protože je důležité umět včas věci opustit. Nakonec se ale rozhodla zůstat a Česká televize jí její prohřešek odpustila.

„Změny na postech moderátorů se nechystají. Zůstává populární dvojice Tereza Kostková a Marek Eben,“ potvrdila pro deník Blesk Krejčová.

Zdroje: Extra, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články