Pazderková jako další účastník Survivoru s duševními problémy. Je ráda, že může brát antidepresiva

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pazderkova Iva
Zdroj: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia

Právě vysílaná reality show Survivor otevřela témata, která zřejmě nikdo nečekal. Téma duševního zdraví a problémů s panickými atakami. Debatu rozvířil svým odchodem Vojta Drahokoupil. Nyní se přidala i Iva Pazderková, která se svěřila s obdobnými potížemi.

Iva Pazderková je herečka, komička, tvůrkyně takzvané „blbé blondýny“ a v neposlední řadě také aktivní sportovkyně a účastnice v soutěži Bikini Fitness.

Otevřeně přiznává deprese

Jak už dnes Iva bez problému přiznává, její život není tak růžový, jak by se člověku na první pohled mohlo zdát. Můžou za to závažné duševní problémy a deprese.

„Ze začátku je těžké rozeznat a přiznat si rozdíl mezi smutkem a depresí. Já jsem úplně vážně vysvětlovala psychiatrovi, že nemám depresi, že jenom hodně brečím,“ svěřila se serveru Seznamzpravy.cz.

Drahokoupil kvůli atakům skončil

Herečce se také nevyhýbaly panické ataky, které se do povědomí široké skupiny veřejnosti dostávají díky Vojtovi Drahokoupilovi a jeho účasti v Survivorovi.

Zpěvákovo setrvání v soutěži jeho zdravotní potíže ukončily. Iva se ale stále drží. „Mám teď výhodu, že jsem zaléčená, že jsem v pořádku už pár let a je to svině, o které nevíte, kdy přijde, protože některé spouštěče znáte, jiné neznáte,“ řekla přímo během reality show.

Úspěšně se léčí

Tím, že si s panickými záchvaty užila své, se komička nikdy netajila. Podle ní se jednalo o nejhorší chvíle jejího života. Takto nemocný člověk navíc nikdy neví, kdy to přijde.

„Musela jsem zastavit v odstavném pruhu. Protože jsem už ale věděla, co mi je, sanitku jsem si nevolala,“ popsala jeden ze svých děsivých zážitků iDnes.cz.

Nyní už Iva zažívá aspoň trochu klidné období. Jak sama přiznává, bere antidepresiva a vůbec se za to nestydí. Také více cvičí a méně „paří“. Dobrý vliv na její duševní rozpoložení má i její partner Hynek, se kterým se seznámila při natáčení pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Zdroj: Blesk.cz, Idnes.cz, Seznamzpravy.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články