Pavlíně Mourkové kvůli dětské roli oholili hlavu. Jako malé se jí smáli, že má vši

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavlina Mourkova
Zdroj: Profimedia

Dnes zná herečku Pavlínu Mourkovou většina lidí jako ženu s dlouhými vlasy, která se proslavila například ve snímcích Kameňák, Polda nebo Hvězdy nad hlavou. Ona se ale stala celebritou už jako malá. Tehdy si kvůli roli ve filmu Jak se točí Rozmarýny musela nechat vyholit hlavu a období potom pro ni nebylo vůbec snadné.


Ve snímku si Mourková zahrála nebojácnou Růženku. Kvůli roli přišla o vlasy, což pro ni jako pro jedenáctiletou holčičku bylo opravdu náročné. A nejen ve filmu. S posměchem se pak setkávala ještě dlouhé měsíce na škole, uvádí Aha!

Způsob, jak se ulít ze školy

Na své herecké začátky vzpomíná Mourková velmi ráda. „Chodila jsem na jazykovou školu na Smíchově, kam si chodili filmaři vybírat děti. Bylo to totiž blízko ateliérů na Barrandově, a tak jsem měla docela štěstí,“ říká s tím, že když si právě ji produkce vybrala, byla nadšená.

Byl to prý totiž skvělý způsob, jak se ulít ze školy. Navíc ji už od samého začátku natáčení bavilo. A to, že byla později cílem posměchu, protože si pro její vyholenou hlavu děti myslely, že má vši, jí nakonec nevadilo. I když přiznává, že když jí vlasy braly, tak plakala.

„Byla jsem v rozmezí mezi dítětem a slečnou. Plakala jsem. Později mi to nevadilo. Ale slzy, které diváci viděli ve filmu, byly opravdové,“ říká herečka v rozhovoru pro Český rozhlas. Svěřila se, že asi tři dny nosila paruku, pak to ale vzdala a smířila se s tím, jak vypadá.

Podle svých slov čekala, že jí budou spolužáci závidět její roli ve filmu. Místo toho ale denně poslouchala, že má vši. I tak ale neměla o přátele nouzi, ve výsledku tak kritiku překonala.

Klidně by do toho šla znovu

V současné době hraje Pavlína Mourková obvykle v seriálech spíše záporné postavy. Sama s oblibou říká, že nejraději si střihne nějakou tu potvoru nebo mrchu.

Pro dobrou roli by i dnes byla schopná udělat opravdu hodně. A to včetně toho, co obětovala už kdysi jako malá. „Pro fakt zajímavou roli bych si nechala oholit hlavu klidně i teď. Vlasy přece dorostou!“ zasmála se v rozhovoru pro Blesk.

Zdroj: Aha!, Blesk, iDNES, Český rozhlas

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články