Pavlína Pořízková srovnala fotku ze svého mládí s tou aktuální. Teď se cítí krásnější

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Pavlina Porizkova
Zdroj: Profimedia

Pavlína Pořízková, česká topmodelka žijící v Americe, zvládne i přes svůj věk strčit do kapsy mnohem mladší kolegyně. Je důkazem, že věk je jen číslo, ale zároveň stárnutí nejde zastavit, což odhalila ve dvou porovnávacích fotografiích na svém instagramu.

Na skok v Čechách

Modelka si nedávno z Ameriky odskočila do Čech, aby si zde užila nějaký čas ve své rodné zemi.

„Tak jsem tady, zpátky na cestě. Zpátky ve své rodné zemi, která působí jako domov. Ale není to jediný domov,“ napsala na instagramu k videu ze Staroměstského náměstí, kde jí dělal doprovod fotograf Miro Šimonič.

Při návštěvě Česka se zúčastnila křtu známky Terezy Maxové a s Martinou Formanovou byla na oslavě nedožitých narozenin Miloše Formana.

Zároveň se zde v rozhovoru pro iDNES svěřila, že stále nenašla rovnocenného partnera.

„Láska muže? Tu jsem zatím ještě nenašla, ale to neznamená, že jsem se vzdala. Ovšem mám báječné kamarády a kamarádky, rodinu. Mám dva výborné syny. Takže to není, že to úplně stačí, protože já fakticky jsem s někým ráda,“ přiznala, že se nové lásce nebrání.

Do té doby si však vystačí sama se sebeláskou, kterou se snaží naučit i své fanoušky.

Bojuje s ageismem

Modelka se snaží podpořit ženské sebevědomí v oblasti stárnutí, a proto nyní začala razit přírodní styl.

„Hlavně chci nějakým stylem ukázat, že když stárneme, neznamená to, že ošklivíme,“ řekla a dodala, že je to vina společnosti, která chce, aby „holky vypadaly jako holky a ne jako ženy“.

„S věkem absolutně přichází moudrost. Moudrost neexistuje, když jsi mladý. A to je na tom věku tak fantastické. Hele, když máš čtyřicet, padesát, šedesát, tak furt vypadáš dobře, a ještě jsi moudrý. Takže to jsou vlastně nejlepší léta,“ dodává modelka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

A že je s věkem naprosto smířená, dokazují i fotky na jejím instagramu. Na té poslední dokonce porovnala fotku ze svého mládí a nynější snímek.

K fotce napsala, že se jí v jednom z předchozích vláken někdo zeptal: „Mohu se tě na něco zeptat? Jaké to bylo, když jsi byla mladší, být tak krásná? Jaké to bylo, když jsi vešla do místnosti a lidé na tebe zírali? Chybí ti všechna ta pozornost?“

Modelka upřímně napsala, že jí toto chybí, zároveň se ale tak stále cítí. „A teď, když si konečně vážím toho, co mi bylo dáno, tak podle názoru společnosti ztrácím svou krásu,“ pokračuje.

U příspěvku dodává, že se nikdy necítila více v rovnováze a že se i nadále považuje za krásnou a je jí líto, že pro některé je synonymem krásy mládí.

Zdroje: Blesk, iDNES, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články