Pavlína Pořízková se svlékla a vysvětlila, proč se nyní fotí nahá raději, než když byla modelkou

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Porizkova Pavlina
Zdroj: Profimedia

Jestli někdo dokáže stárnout s grácií, pak je to bezpochyby modelka českého původu Pavlína Pořízková. Ta se na svém instagramu nebojí ukázat vrásky ani šedivé vlasy. Nedávno přidala fotku svého nahého těla, které zakrývá jen kouskem prostěradla. Fanouškům vysvětlila, co svou nahotou oslavuje.

Pavlína Pořízková pochází z Prostějova. V patnácti letech se prosadila v modelingu, díky kterému se dostala do Spojených států amerických, kde žije dodnes.

Razí přirozený styl

Modelka je všeobecně známá svým pozitivním vztahem ke svému stárnutí. Kromě toho, že nevyužívá služeb plastických chirurgů, nepoužívá dokonce ani oblíbené zkrášlovací filtry.

Nyní se na svém instagramu pochlubila snímkem, kde je dokonce v rouše Evině. Své nahé tělo má zakryté jen kouskem prostěradla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Nyní se už svléká dobrovolně

Na svých sedmapadesát let vypadá stále parádně. Svým sledujícím navíc v komentáři u fotografie uvedla, proč se nyní svléká raději, než když se živila jako modelka.

Ve svém rozsáhlém textu vysvětluje, že ženy, a zvláště modelky, jsou často oběťmi objektivizace, tedy že jsou vnímány pouze jako předměty sexuálního zájmu. Pavlína se s tím podle vlastních slov rozhodla bojovat tak, že dobrovolně objektivizuje samu sebe.

Je sexuálním objektem dobrovolně

„Když jsem byla mladá modelka a odhalovala své tělo, bylo to proto, že to někdo jiný schválil,“ vysvětlila ve svém instagramovém příspěvku.

„Nyní, když odhaluji své tělo, je to s mým plným vědomím a souhlasem. Proto je to oslava,“ uvedla světoznámá modelka na závěr.

Pořízková své tělo ukazuje velmi ráda. Snaží se tím bojovat proti předsudkům. „Stárnutí je jako svěžest léta překlenujíce se postupně do podzimní exploze barev. Je to jen jiný druh krásy. Ten, který má být oslavován a přijat,“ říká například podle serveru iDNES.

Zdroj: Instagram, iDNES, Prima Ženy

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články