Pavlína Pořízková odhalila své pozadí a dokázala, že do starého železa rozhodně nepatří

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Pavlina Porizkova
Zdroj: Profimedia

Pavlína Pořízková se rozhodla bojovat proti stereotypům, které po ženách vyžadují, aby zakrývaly znaky stárnutí. Odhaluje proto své šediny a nebojí se ukázat realitu. Zároveň však dokazuje, že rozhodně nepatří do „starého železa“.


Elegantní stárnutí

Její fotky na instagramu jsou plné realistických fotek, které zahrnují například odrůstající šediny nebo tvář bez make-upu. Někteří si ale myslí, že se tím na sebe snaží upozornit.

„Mnoho lidí zaměňuje mou touhu upozornit na jakousi neviditelnost starších žen s tím, že na sebe stále záměrně upozorňuji. Bohužel nemohu dělat jedno bez druhého,“ napsala na svém profilu.

„Pravdou je, že pokud bych chtěla nebo z nějakého důvodu potřebovala být stále vidět, musela bych se vrátit v čase nebo si koupit pomyslnou věčnou devětatřicítku ve formě kosmetických zákroků a plastik. Tak proč to nedělám? Protože věřím, že naše stárnoucí obličeje a těla nejsou stropy, ze kterých padá omítka a měla by se proto nutně opravovat. Je to pouze odlišný druh krásy, který dnes není příliš akceptován nebo vídán. Stárnutí je jako svěžest léta překlenující se postupně do podzimní exploze barev. Je to jen jiný druh krásy. Ten, který má být oslavován a přijímán,“ podporuje další starší ženy modelka.

Upozorňuje také na fakt, že pro každou ženu je důležité stárnutí přijmout a toto období si užívat. Její fotky ukazují, že ačkoliv stárne, vypadá stále fantasticky!

Odhalila zadeček

„Doba, kdy jsem se ve svém těle cítila nejméně přitažlivá, bylo období, kdy jsem byla matkou svých malých dětí. Protože moje tělo nebylo moje – patřilo mým dětem. A teď, když jsem ho získala zpátky, bych ho měla skrýt? Ne, to si nemyslím,“ napsala ke smyslné fotce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Je vidět, že modelka se nemá vůbec za co stydět, naopak je skvělé, že si i v pokročilém věku na takové foto troufne. Dodává tím sebevědomí ostatním ženám, které to uvítají.

Její fanoušci se okamžitě předháněli v povzbudivých komentářích a ptali se jí, zda má po svém boku muže. Od smrti svého exmanžela Rica Ocaska však modelka žádný nový vztah nepřiznala.

K dotazu médií na nějakého může na obzoru uvedla, že k sobě hledá rovnocenného partnera, což se ukázalo být těžkou výzvou. Hledání lásky však rozhodně nevzdala.

Zdroje: Instagram, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články