Pavel Zedníček se se smrtí synovce nikdy nesmířil. Dal by mu facku za to, že ho opustil

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Zednicek Pavel
Zdroj: Profimedia

Neštěstí nechodí po horách a nevyhýbá se ani celebritám. Své o tom ví i herec a bavič Pavel Zedníček. Ten nikdy neměl vlastní děti a velmi citově přilnul ke svému synovci, se kterým dokonce vystupoval i v televizi. Už je to ale více jak 5 let, kdy Jakub Zedníček náhle tragicky zemřel. Jeho strýc na něj stále vzpomíná každý den.

Pavel Zedníček patřil mezi naše nejznámější komediální herce. V mládí měl ale i pořádné charizma. Z jeho role frajerského detektiva Kamila Hamříka v oblíbeném osmdesátkovém seriálu Malý pitaval z velkého města se kolena podlamovala nejedné ženě.

Ani jemu nebyla pozornost opačného pohlaví nepříjemná. Ale jen dvě ženy dokázaly bouřlivého Valacha zkrotit. Zajímavé je, že ani s jednou neměl Zedníček vlastní dítě.

Děti vždy jen vyženil

Od své první manželky tanečnice Taťány Staudacherové vyženil její dceru Lucii, která si nakonec i vzala jeho příjmení. Dvojice spolu dokonce účinkovala v nejednom pořadu. Po rozvodu se ale Lucie postavila na stranu své maminky a se známým komikem se tak ze dne na den přestala téměř bavit.

Jeho druhou manželkou se stala moderátorka a spisovatelka Hanka Kousalová. Ačkoliv spolu žili dlouhá léta, svatbu měli až v roce 2017. I ona měla z prvního manželství dceru a dalšího potomka k ní už s Pavlem nepřidali.

Se synovcem si Pavel rozuměl

Nikoho tak příliš nepřekvapilo, že Pavel velmi přilnul k synovi své sestry Dagmar, kterého podporoval i v jeho umělecké kariéře. Například ho přizval k moderování svého televizního pořadu Kurňa, co to je?

Talentovaný mladík ale měl daleko širší záběr. Účinkoval například v několika muzikálech, během studií působil v Národním divadle Brno a spolupracoval také s Lukášem Hejlíkem v jeho projektu Listování.

Strašlivá smrt uprostřed dálnice

Jeho slibně rozjetou kariéru ale překazila strašlivá nehoda. Během silvestrovské noci, tedy z 31. prosince na 1. ledna 2018 jel mladý Zedníček po dálnice D1. Zřejmě jel za svou partnerkou Lenkou a jejich malou dcerou Mayou.

Jak pak zveřejnila policie, Jakub nezvládl řízení a auto poslal přímo vstříc svodidlům. Ačkoliv nehoda vypadala hrozivě, mladík dokázal sám vylézt z auta. To se mu ale stalo osudným. Zřejmě chtěl dojít pro pomoc na benzínku na druhé straně dálnice. Při jejím přebíhání se ale zřejmě špatně rozhlédl, srazila jej dodávka a on na místě zemřel.

S jeho odchodem se nikdy nesmířil

Jeho strýc se s tragédií nikdy nedokázal plně smířit. „To byl tak šikovnej kluk! Vynikající muzikant, skvělý herec, zpěvák,“ zavzpomínal Zedníček na svého synovce pro Super.

„Strašně mě mrzí, že tu není. Kdyby byl tady, tak mu dám facku za to, že mě opustil. On byl stejný komediant jako já, od malička byl strašně energické dítě. Pořád něco dělal. A ohromný gentleman. Prostě skvělý,“ dodal ještě.

Zdroj: Super, Blesk, AHA!

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články