Pavel Zedníček a jeho žena málem prodali své bistro. Teď přijímají zaměstnance z Ukrajiny

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Zednicek Pavel Kousalova
Zdroj: Nextfoto

Jako každého herce, tak i Pavla Zedníčka ovlivnila pandemie koronaviru. Jeho a jeho manželku však ještě více. Kromě herectví se totiž společně věnují práci v gastronomii. Tedy v další velmi zasažené oblasti. Situace pro ně byla velmi obtížná, nyní už se vše začíná vracet do normálu. Dokonce už přijímají nové zaměstnance, a to i z Ukrajiny.

Pavel Zedníček je oblíbený český herec. Už několik let žije s moderátorkou a scenáristkou Hankou Kousalovou a od roku 2017 jsou manželé.

Bistro s bagely

Společně se rozhodli k velmi neobvyklému kroku. Ačkoliv jsou oba z uměleckého prostředí, úplně neznalí gastronomického provozu, rozhodli si otevřít spolu bistro.

A to nikoliv ledajaké. Specializují se na typické americké pečivo zvané bagel. Oba je totiž tato potravina zaujala, když byli společně v New Yorku.

Podnik ohrozil covid

„Bez znalostí z gastra jsme se do toho pustili a obklopili jsme se kamarády, kteří nám pomohli. A teďka už je to deset let,“ vysvětlila Hanka webu TN.CZ.

Oba už ale ani nedoufali, že se oslavy kulatého výročí svého „dítěte“ dočkají. Ve hře totiž bylo, že podnik budou muset zavřít. A to kvůli covidu.

„Mám pocit, že jsem vyhrála v soutěži jak nedosáhnout na žádnou dotaci. Dotovali jsme to z vlastních kompenzačních bonusů, aby bylo na nájem,“ postěžovala si Blesku majitelka.

Nyní zaměstnávají dívky z Ukrajiny

„Třikrát jsem to chtěla prodat, ale Pavel nechtěl. Chodí sem rád na snídaně,“ dodala. Nyní už se ale zase blýská na lepší časy.

Situace se dokonce stabilizovala natolik, že se rozhodli pomoci potřebným. V podniku totiž zaměstnali dvě dívky z Ukrajiny. Tak snad jim bude bistro vzkvétat nejméně dalších deset let.

Zdroj: Blesk, TN.CZ

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články