Pavel Trávníček se poprvé vyjádřil k tomu, že měl zneužít patnáctiletou dívku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pavel travnicek
Zdroj: Profimedia

Před téměř 22 lety měl Pavel Trávníček údajně zneužít tehdy 15letou dívku. Ještě předtím, než média o celé věci informovala veřejnost, pokoušela se od dnes 71letého herce získat vyjádření. Ten ale mlčel a pomocí právníka se ozval až teď.

37letá žena nedávno obvinila Trávníčka z toho, že ji měl zneužít, když jí bylo 15. Proč s tím vyrukovala právě teď, to není jasné, podle mnohých by dokonce po takové době mělo být zneužití promlčené. Právníci ale tvrdí, že to není pravda.

„Otočil mě, přidržel si mě levou rukou tak, aby mě pevně držel, a pravou rukou si rozepnul kalhoty. Mou pravou ruku dal na svůj ztopořený úd. V této fázi jsem se ohradila, že to nejde. Ale on pokračoval do té doby, než se mou rukou uspokojil,“ tvrdí žena, jejíž výpověď potvrdila i její kamarádka.

Dávno promlčeno?

Jak říká známá právnička JUDr. Klára Long Slámová, tento čin by mohl být při prokázání potrestán i dnes a něco jako promlčení by v tomto případě nehrálo roli. „Šance na případné usvědčení a odsouzení případného pachatele skutku teoreticky spáchaného před 22 lety je pravděpodobně velmi nízká,“ říká.

„Mohu pouze obecně říci, že promlčecí doba se přerušuje v okamžik, kdy pachatel během jejího průběhu spáchá trestný čin se stejnou či vyšší sazbou. A zároveň s tímto přerušením začne běžet nová promlčecí doba“ pokusila se pro extra.cz o zjednodušené vysvětlení.

„Teoreticky mohu konstatovat, že pokud by do 12 let od takového údajného skutku došlo k dalšímu podobnému trestnímu jednání, který by se také podařilo prokázat, pak by ani ten původní nemusel být promlčený. Je to ale jen čistě teoretická úvaha,“ upozornila na závěr.

Trávníček tvrdí, že je to jen hloupá lež

Pavel Trávníček se k celému případu odmítl jakkoli vyjádřit, po zveřejnění prvních informací na webu se ale ozvala jeho žena, která poskytla médiím vyjádření právníka. Právní zástupce Radek Suchý mimo jiné poskytl informace prý i do redakcí CNN Prima News a Parlamentních listů.

„K uvedenému článku jako právní zástupce Pavla Trávníčka uvádím, že obsah a veškerá tvrzení v článku považujeme za zcela nepravdivá, informace v něm uvedené považujeme za odporné lži, které zásadně zasahují do osobnostních práv mého klienta. Můj klient se bude proti těmto nehorázným a bezprecedentním útokům na jeho osobu tvrdě bránit,“ vyjádřil se Suchý.

„Zdůrazňujeme znovu, že nic z toho, co je v článku uvedeno, není pravdou, vše jsou odporné dehonestující lži. Stejně budeme postupovat proti každému, kdo se na šíření těchto lží bude podílet. Klient se více k uvedenému nebude veřejně v tuto chvíli jakkoli vyjadřovat,“ zakončil svá slova.

Zdroj: extra.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články