Pavel Nový bojuje s rakovinou. Vzali mu i kus kůže z krku

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel novy
Zdroj: Nextfoto

Herec Pavel Nový už během svého života zažil mnohé. Třiasedmdesátiletý bavič byl nedávno na zákroku, při kterém mu operovali krk.

Herec doufá, že se z nejhoršího dostal. Spoléhá totiž na medicínu a pokrok v lékařství. Už v minulosti bojoval se zdravotními problémy, nakonec ale vždy vyhrál. Podaří se mu to i tentokrát? Nový je plný optimismu, který je pro něj typický.

Byl jen krůček od smrti

„Dnes jsem se dozvěděl, že je to rakovina. Tak mi držte palce. Mám se kvůli tomu pos*at? Medicína dělá mílové kroky vpřed, tak na ně spoléhám. Spoléhám na to, že se to třeba dovnitř do hlavy ani nedostane,“ řekl Nový pro Sedmičku.

Prozradil také, jak celý zákrok probíhal. „Seškrábali mi to z kosti a flákli mi tam kus kůže z krku a doufám, že to budu mít tím pádem z krku. Je to trochu napínavé. Uvidíme, kam se to vyvine, ale už jsem byl mrtvej a vím, že to trvá jen vteřinu.“

Narážel tak na situaci, kdy v roce 2007 onemocněl západonilskou horečkou a měl opravdu na krajíčku. Nakonec se ukázalo, že má tuhý kořínek a jen tak nějaká nemoc ho na lopatky nedostane. Zasloužilý herec bude bojovat ze všech sil.

Manželku nikdo neviděl, ale je to jeho velká podpora

Podporu má ve své rodině. Pravdou ale je, že jeho manželku mnoho lidí ze showbyznysu nevidělo. Pavel Nový řekl, proč tomu tak je: „Manželka o mediální pozornost nestojí. Považuji to za dobrou věc, protože doma se nemusíme bavit o divadle,“ řekl v pořadu Experti.

„Já to domů netahám a ona se mě na to neptá. Takže já si vlastně domů jezdím odpočinout. Oslavili jsme spolu zlatou svatbu a příští rok to bude 54 let,“ pochlubil se oblíbený český herec, který má za sebou nespočet filmových i seriálových rolí.

Samozřejmě ale jako v mnoha manželstvích, i tady občas došlo k hádce a dospět museli ke kompromisu. Nakonec je to ale vzájemný respekt a podpora, která jejich manželství udržuje v chodu. A Nový je rád, že vedle sebe má skvělou partnerku.

Zdroj: Sedmička, Experti

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články