Pavel Novotný zná některé podřízené Nory Fridrichové. Před poradou zvraceli a jsou to pro mě oběti, napsal na twitter

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavel Novotny
Zdroj: Profimedia

Už na začátku letošního ledna se rozhodl z České televize odejít investigativní novinář Marek Wollner. Ten se měl podle kolegyně Nory Fridrichové dopouštět na podřízených bossingu. Později ale došlo naopak ze strany jejích podřízených k vyjádření, že se sama dopouštěla na svých zaměstnancích šikany.


Bývalí reportéři pořadu 168 hodin pro Seznam Zprávy vypověděli, že je jejich tehdejší šéfka pravidelně ponižovala a šikanovala. Ona sama se k celé věci vyjádřila s tím, že ji to mrzí, nicméně si prý není žádné chyby vědoma.

Právě Wollner podal na svou bývalou kolegyni stížnost, na základě které začalo prošetřování celé aféry. Ačkoli to mohlo navenek působit jen jako gesto, podle bývalých zaměstnanců má ale novinář v mnohém pravdu.

Před natáčením pravidelně zvraceli

„My jsme zvyklí, že na nás řvou politici. Není to příjemné, ale nehroutíme se z toho, jsme v tomto směru omlácení. Ale tady to bylo tak intenzivní, každodenní, že to bylo za hranou,“ popsala pro Seznam Zprávy bývalá členka týmu pořadu 168 hodin.

Několik reportérek vypovědělo, že bývaly ráno před natáčením nervózní, často ze stresu chodily zvracet a Fridrichové se bály. A stres se týkal nejen žen, ale i mužů.

Je dobře, že se to řeší

Podle starosty Řeporyjí Pavla Novotného je dobře, že se celý problém prošetřuje. K tématu se vyjádřil i na svém twitteru, kde napsal: „Díky Bohu, že se vůbec zvažuje, že se někdo bude chováním Nory Fridrichové vůči lidem v redakci zabývat! Snad to přestane být tabu. Moc bych to prošetření obětem přál. Zaslouží si to, stejně jako Nora. Ať je klid.“

V dalším příspěvku pak podotkl, že některé dotčené sám zná. „Byli bytostně přesvědčeni, že by se za ně zaměstnavatel nikdy nepostavil. Že je to neporazitelné. Za tyhle lidi jsem moc rád, že se děje to, co se děje,“ napsal.

Jeden z uživatelů twitteru mu odvětil, že je možná krátkozraké posuzovat někoho jako oběť. Novotný mu na to ale velmi rychle odepsal: „Lidé, kteří před poradou zvracejí, pro mě jsou oběti, i kdyby byli měkkoty. Nevím o zaměstnání, o kterém by se vědělo, že musíte být oražení, jinak budete blinkat před poradou.“

Zdroj: Přehledně24, Seznam Zprávy, Twitter

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články