Pavel Novotný to schytal od pražského radního za to, že se podílel na lynči Ivety Bartošové. Lidé se ho zastávají

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavel Novotny
Zdroj: Nextfoto

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný je občas za některý svůj výrok kritizován. Teď se ale objevilo nařčení z toho, že je z velké části zodpovědný za smrt Ivety Bartošové. Zastupitel hlavního města Prahy Jan Wolf totiž vytáhl jeho výrok z roku 2013, v němž Novotný tvrdí, že bulvární média jednou Bartošovou zabíjí a budou na ní potom nadále parazitovat.

Novotný v článku na iDNES z roku 2013 uvedl, že téma Bartošová je pro čtenáře vděčné, a proto se mu bulvární tisk věnuje.

Jednou ji zabijeme

„Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme. Uvědomuji si, že když ji vyfotí pomočenou, je to nedůstojné, a že skutečně přispíváme k jejímu blížícímu se konci,“ nechal se slyšet Novotný před lety.

Dodal, že poptávka po Bartošové je ale neskutečná – články o ní si otevírají i lidi, kteří bulvár nečtou. Pak jdou prý hranice stranou. „Budeme na ní parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm,“ doplnil.

Netrvalo to ani rok a Iveta Bartošová skutečně spáchala sebevraždu. Nyní, téměř 10 let od její smrti, se pražský radní Jan Wolf rozhodl vytáhnout starou citaci a Novotného částečně obvinit z její smrti.

Podílel se na jejím lynči

„Představte si, že by se někdo podílel na veřejném lynči psychicky nemocného člověka až do jeho sebevraždy. A že by pak byl někdo takový vlivným členem vládní strany a pražským starostou. Díky bohu, že se takové věci dějí jen v Kazachstánu nebo v Rusku a u nás jsou nemyslitelné,“ napsal Wolf sarkasticky na twitteru.

S jeho slovy nesouhlasí například LucieB., která napsala: „Bartošovou naháněl bulvár en bloc, to, že to zástupce jednoho z nich pojmenuje, z něj nedělá viníka.“

„Novotný má škraloupy, ke kterým patří bulvár. Ale pitomec, který diskredituje křesťanství, by ho fakt neměl kádrovat,“ vzkázal Wolfovi, který je členem KDU-ČSL, pan Josef.

„Je to hovado, o tom žádná. Ale lidi si ho zvolili a to starostování dělá dobře. A to je asi tak jediné, co lidi v Řeporyjích zajímá,“ doplnil uživatel Mdlý tukan.

Zdá se, že příliš zastánců ve svých názorech Jan Wolf na twitteru nemá.

Zdroj: Twitter, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články